1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

300 Litre akvaryumum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde vkguven tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: 300 Litre akvaryumum

Geçmiş olsun abi.

Kararı verecek olan sensin, ama su değişimi yapıp durumu kurtarayım derken daha büyük sıkıntılar yaratmamaya gayret göster.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Balığın durumu suyun son derece bozulduğunu gösteriyor. Neye karar vereceksin anlamadım. Su değiştirmezsen kaybedeceksin, yine dayanıklı imiş.
    Ro nun yetiştirdiği miktarda, parça parça veya komple 150 litreye yakın su değiştirmen gerek.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Su olarak ne kullanıyorsun?Bir de son test değerlerini paylaşır mısın?Bu yosun niye oluyor bir bakalım,saygılar

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sorun yosun değil Ozan ım. İki hafta alakasız birilerine emanet edilmiş tank, ne varsa patlamış. Balığın gözü puslu, benek mantar ne ararsan var. Yüklü su değişiminden başka kurtuluş yok. Çeşme suyu kesinlikle kullanmayın bu arada. Daha kötü olur. Ro ne kadar üretiyorsa o kadar değiştirin.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Damacana ile de olabilir aciliyet gerektiren bir durum var ise.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    +1

7. vkguven

vkguven

İsim:
    güven
    Karar vermemeye çalıştığı şey zaten bu.Balığın mukozası zarar görmüş durumda.Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım diyorum.Ama yazılanlardan ve akvaryuma bakınca gördüğüm hızlı ve büyük miktarda su değişimidir. Bunun için RO nekadar üretirse bu suyu kullanacağım kalan suyu Damacana su kullanarak tamamlıyacağım. Kısmetse bu sabah bu işi halledeceğim.
    İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sent from my İPhone using Tapatalk

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tekrar geçmiş olsun, inşallah çabuk atlatırsınız.
    Su değişiminden sonra 2 adet kırmızı epargrisoevit ampül kırarsanız,vitamin hem bakterilerin hemde balığın toparlanmasına yardımcı olur.

9. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

40 Litre ilk gün, 21.07 de 70 Litre yani toplamda 110 Litre su değişimi yapmış bulunuyorum.Bir aksilik olmazsa pzt. günü 50 Litre daha suyu değiştireceğim.Bakteri kürü ilave edeceğim ama şu an sistemde aktif karbon var.Balığın halinde bir değişiklik yok umarım bu badireyi atlatır.

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bu kadar dayandıysa atlatır bence.
    Gayet iyi olmuş su değişikliği, birkaç gün sabır gerek toparlaması için.
    Yem almasında sorun yok değil mi? Yeme istekli ise daha çabuk toparlar.
    Bu arada epargrisoevit veya benzer vitamin kullanırsanız, bakteriler ve balığa destek olursunuz.

11. vkguven

vkguven

İsim:
    güven
    Umarım dediğiniz gibi olur.Yem alma konusunda bir dert yok şükür.ilgilenen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

12. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ

Guven bey insallah hayirlİsiyla kurtulursunuz bu durumdan...

13. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

Bu günde 35 Lt. su değiştirdim.Artık bekleyip olacaklara bakacağız.Karbonu sistemden çıkardım.Bakteri ilave etmeye başladım.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karbonunun markası neydi Güven? Hayırlı olsun beklemek lazım dediğin gibi.

15. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

Markasını bilmiyorum.File içinde gayet kullanışlı ambalajlanmış.Kurulum esnasında 4 gün kadar sistemde tutmuştum.Böyle ani gelişen bir durumda elimde olanı kullandım.Bakteri besini olarak da eve yakın olan akvaryumcuya gidip elinde olanı aldım.Orada da sadece ********** "BACTERIA FEEDER" ürününü vardı, aldım kullanıyorum. Malum yerli ürünler. Denemek için çok uygun bir zaman değil belki ama akvaryumun durumunu görünce hızlıca bir şeyler yapmak gerekliydi.Elimden geleni yaptım.Şimdi bekliyorum.

Eren Yelkenci bunu beğendi.
  16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Balığın durumu nasıl. Değişiklik var mı. Mümkünse fotoğraf paylaşır mısın.
    Bu arada aldığın ürün bakteri besini. İçerisinde bakteri barındırmaz, tanktaki bakterilerin beslenip çoğalması için, güzel bir üründür.

17. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

Açıkçası bir tarafında sıkıntı kalmadı gibi.Fakat diğer tarafta hala pek iyileşme yok gibi.Yalnız o bölge için söyleyebileceğim; yüzgecindeki problem iyileşti yüzgeci kendini toparlıyor.Daha önce ucu parçalanıyor gibiydi şimdi o görüntü gitti.Sanırım toparlanıyor.En son resimleri ekliyorum.

bu balığın iyi tarafı.Çok az iz kaldı.

Bu sıkıntılı olan taraf.Resim biraz kötü ama fark ettimki mavi ışıklar kapalı iken hasarlı bölgeler daha iyi seçiliyor.Bahsettiğim gibi yüzgeci düzeliyor.Burada fark edilmiyor gerçi.

Bu resim tüm ışıklar yanarken çekebildiğim fotoğraf.

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Güven abi iyiye doğru gitmesine sevindim doğrusu. İnşallah toparlar ampullerden hiç kırmışmıydın ?

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Çok fark var bence, gayet toparlamış. Hayata tutunan balıktan korkmayın. Yeme olan ilgisi de en büyük gösterge.
    Geçmiş olsun.

20. vkguven

vkguven

İsim:
    güven
    Halil vitamin kırmadım.Elimde bakteri besini var.Acele ile aldım.bu nedenle şimdilik vitamin kullanmıyorum.

Sayfayı Paylaş