1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

30 Litre Mini Deniz Akvaryumu Nano Cube

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde BJK74 tarafından 1 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Merhaba arkadaslar,

pazartesi ilk deniz akvaryumu kurdum, persembe canli kayalari (4,3kg) ekledim. Canli olarak bir iki soft mercan ve bir cift palyaco düsünüyorum. Ps skimmer yok akvaryumumda sizce bu sistemin calismasi icin haftalik kac litre su degistirmem gerekir? Su degisimleri icin distile su Reef Crystals tuzunu kullaniyorum.

Malzemelerim:

Dennerle Nano Cube 30
    Zetlight 1702
    Jäger 50 Watt
    Koralia Nano 900
    Eheim skim 350
    Canli kaya 4,3 kg

Ayrica kayanin üstündeki mercanlarin hangi türden oldugunu bilen varsa yazsin lütfen. Ve sizce baliklari ne zaman ekleyebilirim?

Simdiden tskler :)

Ekli Dosyalar:

veysel ve Burcu bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kayaların üzerinde button polip var.
    Çabuk çoğalırlar. Sadece 2 tane balık besleyecekseniz haftada %20 öneririm. Sonraki haftalarda dusurursunuz. Ancak distile su yerine ro su kullanmanız daha doğru olur bence. Ya da hazir sulardan tuz derdi olmadan kullanabilirsiniz. Balıkları 2 hafta sonra ekleyin derim.

veysel ve BJK74 bunu beğendi.
  3. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Tsk ederim Levent bey :) Su aritma sistemi almayi düsünüyorum zaten. Dennerle Osmose Compact 130 alsam yeterli olur sanirim.

3. resimdeki mercanin hangi türden oldugunu bilen var mi? :/

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Anemona benziyor ama net bilmiyorum.

Diğerleri zoa da olabilir.

BJK74 bunu beğendi.
  5. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Iki palyaco yaninda bir temizleyici karides besleyebilirmiyim?

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Evet besleyebilirsiniz. Hatta güzel nano canlıları vardır. Ama PS olursa çok daha iyi olacaktır. Atık yükünü daha kolay kontrol altına almış olursunuz

BJK74 bunu beğendi.
  7. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Peki tavsiye edebileceginiz sessiz bir ps varmi? Bir ara Tunze 9001 düsünmüstüm, ikinci el bulabilirsem almayi düsünüyorum. Resun modelleri cok sesli calisiyormus diye duydum.

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ben jns vs1 kullanıyorum sessiz ve iyi bir psdir. Ancak tunze de iyi deniliyor ki bu konuda çok yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü başka bir PS kullanmadım

BJK74 bunu beğendi.
  9. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Microbe-Lift Nite-Out II ve Microbe-Lift Special Blend kullaniyorum. Bu iki haftalik bekleme sürecini kisaltmaz mi?

10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Diatom beklenmeli, arkasından temizlik ekibini tanka ilave edeceğiz. Sonrasında da diatom ortadan kalkacak ve balıkları (en fazla 2 tane) ilâve edebilirsiniz. Bu süreci hızlandırmak için katkıları giriyorsunuz ama beklemekten korkmayın ki daha sağlıklı süreç devam etsin

veysel ve BJK74 bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, su değişimini aksatmazsanız bahsettiğiniz canlılarla bir sıkıntı olmaz. Eheime yüzeyden de emiyor sanırım faydası olur.

BJK74 bunu beğendi.
  12. BJK74

BJK74

İsim:
    Erol
    Pennywise ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş