1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

25x25x25 Pico

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Reef 47 tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Herkese merhaba Allah izin verirse uzun zamandır depomda duran akv. kuracaģım ve anneme planımı anlattım ama daha izin vermedi :D izin verecek gibi duruyor.

Akvaryum aşağıdaki linkteki ama o fiyata tabii ki almadım.

Bu tankın içinde 2-3 molly beslemeyi düşünüyorum.21-22 derece su sıcaklığında yaşayabilirler mi?Var bir tane 100 w ısıtıcı o da bayağı büyúk.Diğer sorum ise ps mi yoksa iç filtre mi?Hagosun hava taşlı pssi var.Akvaryum küçük olunca seçeneklerinde az oluyor.Aydınlatmanın türünü de çözemedim sizce nedir?

Îlgilenen, ilgilenmeyen herkese teşekkürler...

ST26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DSC_0307.jpg DSC_0308.jpg

2. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    DSC_0303.jpg DSC_0304.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tuzluluk nedir şu an için akvaryumda? Öncelikle tuzluluğu düşük tutarsan daha iyi. Küçük ısıtıcılar var hagosun onlardan alabilirsin yeterli gelir diye düşünüyorum.

Reef 47 bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Reef 47 bunu beğendi.
  5. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    1,012-15 civarında tanktan new jet çıkarıldı, yerine hagos ps 150 eklendi fotoğrafları da yarım saate eklerim.Dün akvaryumcu uyduruk açıkta satılan kağıt gibi olan bir yem verdi sera, jbl lerde kalmamış yem.Başka yem tavsiyeniz var mı?

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Cama yapışan ve pul yem olmak üzere yem çeşitlenebilir. Cama yapışanları haftada bir diğerini de günlük kullanabilirsin. Tetra, tropikal v.s. markalar olabilir. Aydınlatma yeterli değiştirmeye gerek yok.
    Yukarıdaki fotoda ısıtıcı.

Reef 47 bunu beğendi.
  7. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Az önce baktığımda beyaz balığım filtrenin üstünde turumcudan saklanıyordu DSC_0311.jpg DSC_0312.jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  8. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    DSC_0317.jpg DSC_0321.jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  9. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Bugün cepa avmdeki club safari'ye gittim, canlı kayanın fiyatını sordum kg sı 30$ dedi.Sizce fiyatı normal mi?

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Fiji kayasi değilse coj cok pahalı.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reef 47 bunu beğendi.
  11. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    5 dk önce iç filtrenin kabinini çıkarıp skimmerı temizledim.Bakteriye dahi hiçbir belirti yok.Canlı kaya alıcaktım vazgeçtım, koskoca Ankara da hiç bulamadım.Mavi Akv. da bile yok.Tank temizliği yapmadan önce suyun dibine indikçe pus, sis, artıyordu şimdi orta-üst kesimlerde de aynısı oldu.Îleri ki zamanlar ne göstericek, hep birlikte göreceğiz.

12. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Güncel resimler:

DSC_0336.jpg DSC_0332.jpg

TencoMelih ve Oceanic bunu beğendi.
  13. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Tankta hiç dalga olmasa, sadece ps, ısıtıcı olsa olur mu?

14. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Dün akşam su çok bulanık olmuştu, filtre kabinini içinde sadece zeolit ve karbon karışımını ekledim.Ps'nin nanolardaki gerçek önemini fark ettim.

15. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Turuncu renkli molym %80 ihtimalle hamile, kumun üstünde yatıyor.Yanında bir de beyaz moly var.Hamile olan balığım doğurduğunda yanındaki beyaz molym doğacak olan balığımın yavrularını yer mi?

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Canlı doğuranlar yavruları yerler Alp, bir yavruluk al onun içinde doğursun.

Reef 47 bunu beğendi.
  17. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Turuncu renkli moly 3-4 gün önce sabah kalktığımda tankta yoktu, çevreye baktığımda yerde ölmüştü. Bu günde 2 küçük moly aldım bir turuncu, bir siyah olmak üzere. Tanka aktardığımda turuncu olanı beyaz olanı kovalıyordu ve en son bu balığı da tanktan kendini atmaya, intihara kalkıştı ama ben yerden alıp tanka geri koydum, bayağı bir bu durumdan rahatsız oldum ve küçük bir kovaya kum, tatlı su pipo filtre ve dalgıç florosan koydum, yem veriyorum yem yemiyor. Artık bu balıklar sabrımı taşırmaya başladı, kaç yıllık hobiciyim böyle balık görmedim. İlerleyen günlerde tankın üzerine file alacağım ne olur ne olmaz.

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle geçmiş olsun akvaryumun üzerini kapatmak iyi olur.

Reef 47 bunu beğendi.
  19. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Sağolun, sağolun, bilmiyorum ne yaparım kovada da balık bakılmaz ki, dipte yatıp duruyor zaten.

veysel bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Acı su akvaryumları az bence devam etmeli, yeni kurulum yapacaklar için iyi bir örnek. Sonuçta gittiği yere kadar olmadı düzenlenip bir çift percula bakılabilir. Ama gönlüm devamından yana farklı bir yapı ve oluşum sadece acı su piko akvaryum olarak görülmemeli. Bu tip yaşamlar geniş olarak ele alındığında ve incelendiğinde ne kadar farklı bir dünyasının olduğu açık ve net. Bu ileride acı su paludaryumu olur belki nereden bileceksin detaylı güzel bir acı su paludaryumunda çok çeşitli canlılar beslenir. Sonuçta çok farklı bir biyolojisi ve kimyası olan bir bölüm.

Sayfayı Paylaş