1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250x27x50h Yapacaz Olacak Portal Tankı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 8 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Duvarı yön olarak belirtmiştim tabiki de tamam bağlantı sağlam, ancak akvaryumun askıdan devrilme olasılığını hesaplamak mümkün mü?

2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Aslında o rafın ön kısmına mobilyada olduğu gibi 1cm'lik bi çıkıntı yapsak yerde duran mobilyalı tanktan hiç farkı kalmaz. Onu da zaten şu şekilde sağlayacam tankın önü komple mobilya giydirme olacak yani tank önden de duvara sabitlenmiş olacak. İş başa düştü Pazartesi babamla gidecez sanayiye, malzeme benden olarak konuşacam işçilik yapacak sadece demirci.

Düzenleme: 12 Ağustos 2017 22:07
  3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Unp 160 ve 140'ı birer boy alırım yeter zaten. 65'lik onda vardır ondan bi boy almaya gerek yok kullanacağı olsun olsun 1-2 mt olacak. 2 boy unp 445 tl yapıyor. İşçilik olsun 200 lira alsın. Yine çok yüksek meblağ çıkmıyor. Malzeme ondan olurda daha pahalı çıkar tahminen.

4. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Unp dediğiniz bizim I demiri ya da H demiri dediğimiz malzemeyse köşelere yerden destek yapıp ve komodin gibi mobilya giydirip duvardan bağlasanız taşımaz mı?

5. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    I ve H modelin U hali :D Yerden destek olsa her türlü taşırda bu defa da tankı duvara almamın anlamı olmaz. Amacım yerden kazanmak oda içinde yer açmak.

6. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Bu devrilmeyi de hesaplamak mümkün mahir hocam, basit bir hesap ama söyle bir sıkıntı var cama yapacağım desteğe cam ne tepki verir onu ben bilmem, yani devrilmemesi icin surdan tut derim ama cam kopup mesnette kalırsa ona bisey diyemem ;) onun icin o konuda yorum yapamıyorum... Ama havada durduğu icin tedirgin ediyorya aslinda sehpada durmasından hicbir farkı yok, sadece dar ve yuksek bir tank oldugu icin denge kuvvet kolu daha kısa ve devrilme riski daha yüksek.. Deprem durumunda bu tarz ince ve yuksek tanklar devrilme riskinde olur genis taban alanli tanklarda da kayma riski olur

Montimahir bunu beğendi.
  7. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Yerde duran tanktan bir farkı yok zaten, tankın geometrisinden dolayı devrilme riski var ama bu uste durmasiyla yerde durmasi arasinda farki yok, devrilirse sonuclari asagida ve yukarisa farkli olur tabi onu demiyorum, devrilme ihtimali ikisinde de ayni... Bu arada o bahsettigin 1cm lik mobilya cikintilari depremde devrilmeyi tutmaz, rafta da tutmaz sehpada da tutmaz, bu derin bir konu aslinda bir ara vakit bulabilirsem boyle ornekli genel akvaryumda deprem etkisi ve onlem anlatım konusu yapmak istiyorum ama vakit vakit vakit iste...

8. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Malzemeyi kendiniz alip yapacaksanız, aslinda 450 de cok para, 15cm civarinda yuksekligi olan hadde profil ne bulunabiliyor daha ucuz onu soylerseniz profillerin turunu degistirip kurtariyor mu bakabilirim.. Yani unp yerine ipe160 vs.. daha uygunsa fiyati hurda fire vs... muhabbetinden dolayi bosa para vermeyin, eldeki malzemeyi hesaplariz kurtariyorsa ondan yaparsiniz.. Unp Allahin emri bi profil degil mukavemeti esdeger bisey olsun yeter

9. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Aslınd geçen hafta IPE 120 kazım oldu fabrikaya onun için fiyat aldım unp'den 0,10 krş daha pahalı fiyat verdiler. Hurda o kadar uzun parça bulur muyuz bilmiyorum.

10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    60x60'ı boşaltıp kaldırdım apartmanda merdivenin altında yerini aldı. 250-300 liraya vereceğim onu isteyene, alan da olmazsa tatlı su tankı yapıp içine 10-15 tane japon atar apartmana görsellik katarım hazır yeni yönetici de olmuşken :D Şimdi duvardaki yerimiz ne olarak çıktı, yarın klimanın yeri de değişecek sonra çalışma alanı bize kalacak :) Muhtemelen baryama yetiştiremeyeceğiz ama. Yarın demirciye gidip işi hızlandırmaya çalışacaz.

IMG_4229.JPG IMG_4230.JPG image.jpg

11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    baryama degilde bayrama kadar bitir bence Tarik hocam arifeden once bitsinki yengeyle papaz olma :koptum:

12. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Valla nazarınız deydi hatun bi kaç sene sonra yapsan büyük akvaryumu olmaz mı demeye başladı :D Haftaya pazar bayram temizliği var en azından rafı yaptırabilirsem pazara kadar işe başladığımdan dönüşü olmaz :koptum: Yarın hurdacılar sitesine de hidecem u demirin kilosunu bi de oraya sorayım. Ordan da getirmesi dert kamyonet tutmam gerekir. Gerçi bi kamyonet ayarlarım 50 lira mazot koyar rica ederim uygun fiyat bulursam.

13. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    10mm lik plaka lazım birde, konsol krisin altına berkitme olarak, cizimlerde gri renkti, birkac parça da yanlarda ve onde akvaryum sabitlemeye kullanılır onu da ayarlamak gerek gittiginizde atlamayin.. dubelleri de belirleyip profillere deliklerini acmak gerekecek

14. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Onları plazmayla kestiririm benim tedarikçide. Evet dubel m12 mi m10 mu yapsak kararsızım. M12 kolonu patlatmasın içten atınca?

15. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Hangi marka hangi model bulabiliyorsaniz ona göre hesaplarım, capı da hesaplariz kolona zararina da bakarız, siz modele bakın haberleselim

16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
  17. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Tankı mutfak dolabıyla aynı hizada yapamayacaz. Eğer aynı hizada yaparsam U demirinde 16cm genişliği olduğunu düşünürsek benim tanka müdehale için her seferinde merdiven kullanmam gerekecek. Bu nedenle rafı daha aşağı yaptıracağım oturma grubunun üzerinden başlayacak, bu şekilde olursa koltuk üzerine çıkıp gerekli düzeltme düzenlemeyi yapabilirim.

Mutfak dolabıyla aynı hizada olursa:
    üst.jpg

Oturma grubu üstünde olursa:
    alt.jpg

Yaşasın Paint :koptum:

18. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Valla ben diilim :D

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  19. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bir alternatif olması açısından 50x50x5mm yada 80x80x5mm kare profilden olabilir mi bu taşıyıcı raf?

20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Göze geldik :D

Ufuk_Arslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş