1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250x27x50h Yapacaz Olacak Portal Tankı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 8 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bizim su değerleri iyileşene kadar hepsi satılır :)

2. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Orasi kesin zaten:) ilk basta kelebekleri girmek daha mantikli gibi geliyor bana angellara gore daha uysallar

corax bunu beğendi.
  3. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    bu arka fona da bir çözüm üretsen işler iyice ilerlemeden, bilmem bende mi sorun hep gözüm kabarcıklara takılıyor :D

4. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    O arka fon wimdilik cok guzel gorunuyor ancak ilerleyen zamanlarda bence illallah dedirtecek gibi. Fazla acik renk yosunlanmayla berbat bir goruntu alabilir. En guzel cozum siyah fon:)

5. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben fona takılmayayım diyorum ama elde değil rahatsız etmemesi :) Işıklar kapalıyken şahane, kabarcıklar görünmüyor ama açıldığında tüm kabarcıklar siyaha dönüyor yansımadan :D Fatihin de dediği gibi siyah bir pleksi de oraya kestireyim çok geçmeden

6. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    bu pleksileri kestirmeyi düşünüyorsunuzda, pleksi ile cam arasında kalan boşluk daima dert oluyor, bu ara sürekli pislik tutuyor, başka bir çözüm bulmak gerek bence, sonradan eklenen pleksi daima dert...

7. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Dıştan eklesek olmaz mı? Yada fonu camdan ayırayım ama yinede arkada dursun tek fark cama dıştan yapışık olmayacak.

8. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    O boyutta plexiyi arka cama icten yapamazsin zaten. Camdaki fonu cikartip arka taraftan plexiyi koyabilirsin bence bi sikinti olmayacaktir.
    Tabi o boyutta plexide extra masraf

9. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    arkaya koyacaksan pleksiye gerek yok zaten, mukavva üstüne siyah elişi kağıtlarından yapıştırıp arkasına sıkıştırılabilir

10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bunca zamanlık hobi hayatımda ilk defa desenli fon kullanayım dedim başıma neler geldi :D Sabit siyah fon benim neyime yetmiyor demi o_O Şu anki arka fonu önce camdan bir ayırayım saç kurutma makinesiyle daha sonra nasıl göründüğüne göre bir çözüm düşünürüz.

11. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Siyah strafor varsa oda olabilir aslinda hrm isi yalitimida olmus olur disardan koyarsin direk

12. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    saç kurutma makinası girecek kadar boşluk varsa el de giriyordur ozaman, kartla kalan boşlukları da sıyırıp alabilirsin ama yosunlanmadan sonra o fon çok kötü durur bence de...

13. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Yok saç kurutma makinesi girmiyor sadece 3mm boşluk var arkada o aradan hava tutacam fon camdan kendini atsın diye.

14. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    fon kendini atmaz o şekilde ama ucu açılınca araya kartonu sokup ittirip ayırabilirsin bence

15. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Tarik gozune takilan sadece baloncuklarsa ilerde yoeundan gorunmezler zaten ancak yosuna takilacaksan isin var demektir. Fon artik kendini tutmustur fonle atacagini zannetmem bide elini ne kadar akv surersen icisleri bakanindan veto yemen okadar muhtemel:)
    Her an yinemi akvaryum biktim artik birazda bizimle ilgilen suclamalarina maruz kalabilirsin:)

Tarık KÜÇÜK ve cystein bunu beğendi.
  16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Valla Fatih o durum direk dile gelmese de hanımın rüyalarına giriyor sanırsam, uykuda konuşma özelliği var benim hanımda geçen akşam "ne biçim çöplük gibi oldu akvaryumun için çocuklar ne bulduysa attı içine" dedi o akşam da ben dışarıdaydım . Hemen koşup el feneriyle akvaryuma baktım içinde bişey yok herşey kendi halinde :D Meğer rüyasında görüyormuş. Bir başka akvaryum olayı da yine rüyasında görmüş; 6-7 sene sonra ev almayı düşünüyoruz o zaman gelmişte ben demişim akvaryumun her ay şu kadar masrafı var ev için kredi falan çekemem, ev alırsak akvaryumun masrafını gideremem diye. Sonrasında bir kavga gürültü boşanmaya gitmişiz :koptum: Dedim hanıma sen bu akvaryuma iyice taktın hani beğeniyordun diye, bilmiyorum ki güzel aslında diyor. Demek bilinç altında tehlike çanları çalıyor bir an önce akvaryumla ilgili herşeyi hızlaca bitirip balık koymam lazım ki görsel olarak tatmin etsin biraz temo25

cystein bunu beğendi.
  17. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Cok guldum yaww:)))
    Benimki bunlari direk yuzume soyluyor:))
    Kaya temizlicem diyorum cevaplar
    hafta sonu olmaz
    Isten yeni geldin
    Saat gec oldu
    Simdi yapma
    Baska zaman yaparsin
    Aksam yaparsin
    :)) en son gece 1 de uyuduktan sonra yaptim:)))
    Daha mobilyaci gelicek parca k3sicek
    Sumpi almaya gidicem
    Sumpi yapistircam slikon kokusu
    Sump su sizdirmazlik testi
    Kayalarin gelip dizayni
    Su doldurmasi 3 gun
    Euyu tuzlama
    Bos akvaryuma bakma
    Ve dogum yaklasiyor:))
    6 aylik olduk.
    Su 1 ay icinde hepsini bitirmem lazim lausalik don3minde hasa akvaryuma elimi sursem kiyamet kopar

18. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Senin iş benden daha zormuş :) Ne kadar hızlı olursan o kadar çabuk rahata ereceksin anlaşılan.
    Doğumdan önce herşey bitip hazır olmalı ki bu defa da akvaryumla ilgilenmekten çocuğumuza bakmıyorsun naraları yükselmesin :D

Sayfayı Paylaş