1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250x27x50h Yapacaz Olacak Portal Tankı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 8 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
  2. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Bu arada bu kadar su nasıl taşındı merak etmedim değil ?..

3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Yok abi su daha eklenmedi :) sadece mavi led var arka fonda da sudaki derinlik fonu var belki ondan su var izlenimi oluşmuştur. Ama bu cumartesi aksilik olmazsa taşınacak su, arabaya suları yükleyince fotoğrafını çekip buraya koyarım.

4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Eski emektarda da bu kadardı yeter heralde dedim. Yetmezse keseriz az daha :) kafa motoru nyos 3, çok fazla su çevirmeyeceğinden böyle düşündüm açıkçası. Yetmezse bi newjet 4500-6000 bakacaz.

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Hay allah yahu :) Ben de su var zannetim...

Düzenleme: 11 Ekim 2017
    cystein bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bende su var sandım:)

cystein bunu beğendi.
  7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Tarık ana tank kısmı ile sump kısmına bi siyah plexi bişey olacak deiglmi sol caprazdan skimmer görünüyor o_O

cystein bunu beğendi.
  8. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Yok olmayacak. Dikkat et kendi tankında ön çaprazdan bakınca yan camlar suyun kırılmasıyla ayna etkisi yapar ve camın arkası görünmez. Bende bu kırılmadan faydalanacam :D

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Güzel görünüyor, arka fon bana ilk tankımı hatırlattı. Yalnız su tamamlama nasıl yapılacak, ekipman sağa sola taşmaya başlamasın?

5.gün-6.jpg

10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bu tip bir fon ilk defa kullanıyorum oldukça hoşmuş. Dolap içinde 12x50x60h ölçülerinde bir alanım var. Bu kısma 12x25x60h olarak bir su tamamlama tankı yapacağım. Kalan alanda da grup priz olacak. Ledlerin adaptörlerin dolabın dışına arka tarafa monte edecem.

IMG_20171011_210654.jpg

Montimahir bunu beğendi.
  11. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Işık altında olur ama ışıklar kapalıyken ps izlersiniz oturduğunuz yerden, bence bir siyah fon yap oraya su yokken ;)

Bu arada tank boyutuna göre su tamamlama çok küçük hacimli geldi bana, yazın yorabilir bu durum seni, prizleri arkaya falan alıp tüm en azından tüm alanı kullansan daha iyi bence...

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  12. Cemİsapur

Cemİsapur

İsim:
    cem isapur
    O hacimli su eklemede Su 1 gunde tukenir.Fislerin yeride cok tehlikeli evde cocuk oldugunu unutmayin .

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  13. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Yazın soğutucu çalışacağı için fanla yapılan soğutma kadar bir su buharlaşması olmuyor. Bu nedenle bu tamamlamanın yeteceğini düşünüyorum. Ola ki yetmezse başka bir çare düşüneceğiz. Fişlerin dışarda olması çocuklar için daha tehlikeli bu nedenle dolap içinde olması en güvenli yöntem.

14. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bir de daha su yokken sert peyzajla birkaç deneme daha yapmanız iyi olur.

İlk peyzajın özellikle sağ tarafı biraz iki boyutlu kalmış. Bunda derinliğin az olmasının etkisinin olduğu bir gerçek, ancak yani ileride gidişata göre mercan girişi de olacaksa birkaç deneme yanılma yapmanızı tavsiye ederim. Başka akıntı motoru olacak mı bilemiyorum? tek başına Gyre' akıntısını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Olası sıkıntılardan biri mikro kabarcıklar olabilir, geri dönüşün çekiş yönü ile oynayarak halledilir sanırım.

Prizlerinizdeki topraklamaların, varsa kaçak akım rölesinin doğru çalıştığını kontrol etmenizde de fayda var.

Düzenleme: 12 Ekim 2017
  15. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Peyzaj olayında sağ taraf bana da çok iç açıcı gelmiyor burada değişiklikler yapabilirim. İleride mercan girişi olmayacağını düşünerek bu işe kalkıştım çünkü mercan olacak olursa armatür su yüzeyine 1cm mesafede falan olacak bu nedenle şu an şerit led kullanıyorum.

Mikro kabarcık için ps ve kafa motoru arasını böleceğim bu şekilde kabarcığı engelleyebilirim belki.

Ev tesisatında kaçak akım rölesi var ve sağlam şekilde çalışıyor. Önceki elektrik panomda, panoya özel bir röle koymuştum ama yinede ana giriştelki röle atıyordu bu nedenle buna kaçak akım rölesi bağlamayı düşünmüyordum. Derseniz garanti olsun diye bir röle bağlayabilirim.

Montimahir bunu beğendi.
  16. muhoni

muhoni

Yer:
    Sinop
    Gayet güzel. Priz için bir şey düşünmek gerektiğine katılıyorum. Yaratıcı birşey yapılabilir bence, sırıtmayacak şekilde.

17. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Haftaiçi 2 gün hanım ve çocukların evde yokluğunu fırsat bilip yaptığım kaya dekoru dün ailenin eve dönüşüyle "bu ne biçim dizayn be!" eleştirisi aldı :D Bende eşime tamam beraber yapalım dedim olur dedi o_O Bu sabah işe gelmek için kalktığımda ise içerisi çok ağır deniz kokuyor suyu dolduruncaya kadar kayaları deşarı çıkaralım dedi bende tamam dedim ama unuttuğum yarın zaten su almaya gidecek olduğumuzdu. Yinede onun gönlünü kırmayıp bu akşam kaya dizaynını bi elden geçiririz, ne de olsa bu akvaryumu kurmak için koca yaşam ünitesini satmama razı oldu :koptum:

YMR_AY, MESUT_KERİM, cystein ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Birlikte yapılan şey güzeldir. Hevesini kırmamakla iyi yapmışsın ;)

Burcu, Tarık KÜÇÜK ve cystein bunu beğendi.
  19. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Evlilikle ilgili en iyi öğrendiğim şey şu oldu. Seçimini iyi yapacaksın, ya mutlu olacaksın ya da haklı olacaksın. Bi kaç kez haklı olmayı denedim baktım ev içi huzursuzluktan başka bişey olmuyor ondan sonra bende mutlu olmayı tercih ettim :) Düşününce hepsi fani işler tartışmaya girmeye sıkıntıya düşmeye hiç gerek yok rahata bağladım ben :rolleyes:

Melih Yılmaz, Burcu, Ufuk_Arslan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Geçen hafta misafirimiz olduğu için su alamadım nasipse bu hafta alacam. Kaya dizaynı yenilendi, tamamen hanımın dizaynı ben sadece kayaları taşıdım :)

IMG_20171018_225830.jpg IMG_20171018_225805.jpg IMG_20171018_225756.jpg

Moliro, cystein, Oktay Kuştutan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş