1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2018 sürprizi

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Montimahir tarafından 28 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    :D

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    :D

3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    @veysel @MESUT_KERİM

Arkadaşlar gündemle ilgili görüşlerimizi bazen haliyle belirtiyoruz portalda fakat ileri safhaya taşınıp lütfen siyasi veya ideolojik konulara girmeden yapalım bunu. Diğer türlü her ikinizi de büyük bir memnuniyetle portaldan şutlama ihtimalim olduğunu hatırlatmak isterim. :D

Konuyla ilgili herhangi bir sıkıntınız olursa, şikayetlerinizi mekatronik nickli arkadaşa belirtebilirsiniz. :koptum:

Burcu, Ufuk_Arslan, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yaa ne fesatsınız . Hadi Veyselinki direk biipp de benimkinden ne anladınız fikri zikri bir insanlar :D :D

mekatronik ve veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav bende elektronik sigaradan bip dite ses geliyor onu sey ettiydim. Fesatsınız olm.:D:D
    Bütün mesajlarınız silerim bak noktasından virgülüne. Syntax error olursunuz.

mekatronik ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    :koptum:
    Yonetim zamlardan birbirini kopariyor.
    Ideolojik bisey gormedim ben mesut ve veysel hocaya kefilim:rolleyes:

veysel bunu beğendi.
  7. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Askeri ücret 1600 ALLAH yardımcısı olsun herkezin

8. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    La Angara bebesi, adın çıkmış dokuza inmez sekize. Selam versen huylanıyorum senden, beni o duruma getirdin. :D

Veysel senin meselen tamamen kurunun yanında yaşın yanma hikayesi. Üst mesajdaki muhterem arkadaşımızla gereğinden fazla şekilde içli dışlı ! olduğundan ötürü arada kaynadın. ;)

Yalnız Veysel'im aman gözünü seveyim o senin vukuatlı tabletle bize şaka yapayım deme. Maazallah bizi öyle bir şekilde uçurursun ki Portal tarihinde sanki hiç yokmuş hale gelebiliriz. :koptum:

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    :D O tablet gizli kasada gizli sifreyle korunuruyor. Çıkartmayın lennn tableti.
    Harbiden neydi beahhh.

mekatronik bunu beğendi.
  10. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Ben hep 50 liralık yaktığım için sorun yok.

8020_r31s ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    4-5 yıl önce bu sisteme kafa yormuştum.O zamanlar ülkede satan yoktu veya ben bulamamıştım.Bundaki sıkıntı apartman dairesinde olmaması ve mavi rengi tutturmak.

Buda güzeldi.Fakat dikkat etmek lazım yakında 50 tl ile benzinciden çıkamayacak duruma geleceğiz.

kosonof bunu beğendi.
  12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    YENİ YILA NASIL girersek, TÜM YIL ÖYLE GEÇERMİŞ :D

Burcu ve resifadam bunu beğendi.
  13. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Votka yöntemi için etil alkol kullanacak hobicilerin dikkatine...

"yüksek vergi nedeniyle evlerde etil alkol ile üretimi yapılan alkollü içecek üretiminin artması üzerine, etil alkol üretim ve satışında düzenlemeye gidildi.

piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde "gıda amaçlı kullanılması uygun değildir" ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi. ayrıca piyasaya arz edilen etil alkolün içine belli oranda denatonyum benzoat katılacak.
    gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığının, etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği, resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.buna göre, evsel kullanım amaçlı etil alkoller, sadece etil alkol üretim tesisinde veya uygun distile alkollü içki üretim tesisinde 70 santilitre (cl) veya 1 litrelik cam şişelerde mutlak alkol miktarı üzerinden 100 litresine 1,2 gram denatonyum benzoat katılarak ambalajlanacak veya ambalajlı ithal edilecek.

piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde "gıda amaçlı kullanılması uygun değildir" ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi.söz konusu ifadenin yer almadığı ve daha önce satışı yapılmış etil alkol ürünleri 31 mart 2018'e kadar piyasada bulunabilecek."

mekatronik bunu beğendi.
  14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Affina siginarak denetonyum nedir ustat. Ne ise yarar yaramaz?

15. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Mahir Bey votka lazım olursa mesaj atın free shoptan ayarlarım size:)Daha doğrusu gümrükten geçebilecek miktarda her türlü alkollü içecek.

mekatronik bunu beğendi.
  16. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Normalde etanolün tadını acılaştırmak ve evyap alkollü içki üretiminin önüne geçmek için alınmış bir karar bu. Çeşitli ürünlerde de zaten kullanılıyormuş.

17. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Homemade bira, raki ve saraba elveda diyoruz yani.

Ukraynadan gelen bi sise rus votkasi vardi. Yarin acarim diyordum:( en iyisi ben onu sakliyayim.

18. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Yok öyle bişey.

En azından benim gibi Trakyalılar için yok. Biz zaten etanol kullanmayız. Şeker oranı yüksek yaş üzüm, biraz maya ve basitçe yapılan bir imbikleme düzeneği. Beni durdurmak için içinde şeker olan herhangi bir şeyi veya komple maya üretimini engellemeleri gerekiyor.

O yüzden ne diyoruz hep birlikte;

Neeeyy, sıkıntı yok. Gonya yolundayım Gonya. 5 şeritli yola gönderdiğiniz...

Burcu, Süleyman aras1, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Hep derim zaten, eğitim her şeyin başı diye. Çözümleyici üslubunuzdan ötürü naçizane takdirimi kazandınız örtmenim. Hobi bu işte. ;)

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Aynen evcilerin çoğu etanol kullanmıyor, zaten bizi ilgilendiren kısmı VSV' de kullanmayı düşünenler, gümrükte sorun yok ;) şahsen VSV' de 1000boa tercih ediyorum.

mekatronik ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş