1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200 litrelik yeni akvaryumum

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 16 Eylül 2019 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Ölçüler: 40*50*100
    Canlı Türleri: Lepistes, cüce vatoz, komando çöpçü, kiraz karides, plati, katil salyangoz
    Bitki Türleri: Saz, su mercimeği, su marulu, tilki kuyruğu, Echinodorus, Hygrophila, Ludwigia, Java yosunu, Pelia, Cryptocoryne wendti
    Tankın Yaşı: Ağustos 2019 tarihinde kuruldu.
    Filtrasyon ve Işıklandırma: Bir adet iç filtre, bir adet dış filtre, ledli sistem aydınlatma.
    Tasarım ve Dekorasyon: Bitkili akvaryum tasarımı, küçük kayalar ve ağaç kökleri.

* * *

İki adet akvaryumum vardı. Bunları her yaz uzun tatillerde yemleme makinelerini takıp bırakırdım. Şimdiye dek sorun yaşamamıştım. Ama tatilde bu sefer çok fazla buharlaşma olmuş ve küçük akvayrumun filtresi su dışında kalmış. Bu yüzden küçük akvaryumumdaki hemen hemen tüm canlıları kaybettim. Orta boy akvaryumum ise tatilden döndükten birkaç gün sonra su kaçırmaya başladı. Benim de zaten en az 150-200 litrelik bir akvaryum kurma planım vardı. Bir akşam apar topar akvaryumu kurdum, kurtarabildiğim canlıları da bu akvaryuma aktardım.

Akvaryumu 2019 Ağustos ortasında kurdum. İki adet iç filtreyle idare etti, dün dış filtreyi kurdum. Bu akşam da muhtemelen ısıtıcıyı ayarlayıp takacağım. Şu anda her şey yolunda görünüyor.

Lafı uzatmadan fotolara geçiyorum. Bir maşallah alırım.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Pennywise ve hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş