1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

175 litre REEF TANK KURULUMU

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ertnylmz tarafından 19 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Teknik olarak yeterli gelir. Burada durum hobiyi yapma amacimiza yani tatmin olmaya geliyor.

Yani W degerinin neredeyse yarisini %15 verecegim kirmizi ve 1 saat % 40 verecegim day white dolduruyor zaten. Duz hesapta litre basi w hesabinda yanilmamiza sebep oluyor.

Evet yetiyor ama ornek verecek olursam 100 w bir armaturun randimanli olarak kullanabildigim kismi sadece 60 w olmus oluyor.

Ben buyumeleri bir tik daha yavas oldugunu gozlemledim izlemekten keyif alacagim renk konbinasyonunu bir turlu bulamadim cunku kirmizi agirligi hep fazla geldi.

Pro2 bu acidan cok cok daha keyifli ve canlilar icin saglikli gozukuyordu.

Moliro ve ertnylmz bunu beğendi.
  2. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Bir çift palyaço var ve bunlara şuan kuru yem veriyorum fakat alınmaları konusunda birqz zorlanıyorum acaba hangi yeme devam etmeliyim, Nuri yolunu,kuru yem,karides vs. Hangisini tavsiye edersiniz?

3. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz

Akvaryumdan ufak bir video ilk video olduğu için biraz özensiz oldu daha güzeli gelicek :)

4. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    ertnylmz bunu beğendi.
  5. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    zaten hiç normal hareket sergilemiyorlar ki :D bu video 3. gününde çekildi balıkların fakat şuan akvaryumun sağ camından ayrılmıyorlar tankın %20 lik kısmını kullanıyorlar sadece anca pinekliyorlar yani ben ömrümde bu kdr utangaç canlı görmedim :d

6. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Utangaçlıktan mı yoksa su değerlerinden mi acaba? Başka biryerde sabit cam hareketinin de normal olmadığı, yeni balığın biraz akvaryumu keşif turunda olması gerektiği yazıyordu, su değerleriniz normal mi?

ertnylmz bunu beğendi.
  7. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    bugüne kdr hiçbir ölçüm yapmadım test yapmadan ilerliyorum,akşam 6 da evde oluyorum ve belki bir yada iki kere denk geliyorum akvaryumu tura çıktıklarını onun haricinde hep köşelerindeler bazen kayalarınaralarına falan gidiyolar o kdr

8. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Screenshot_20170523-231229.png
    Tankın ilk mercanı hairy mushroom :) Screenshot_20170523-231229.png

Moliro bunu beğendi.
  9. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
  10. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Saolasın,palyaçolar yemi yemeye başladı fakat hala köşelerindeler :) dört gözle akvaryumu keşfetmelerşni bekliyorum

11. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Sevindim ;) Yeme basladılarsa sorun yok ozaman, belki orayı yuva kabul etmislerdir

ertnylmz bunu beğendi.
  12. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Bencede yuva görüyorlar diyr düşünüyorum oraya bir anemon alırsam hareket katarım ama sabırla ilerliyorum şuan her ay bir canlı eklemem mercan balık vs

Moliro bunu beğendi.
  13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    palyacoların yem almasına sevindim. o köşeden cok ayrılmayacaklar bekleme uzunca bir süre o köşede göreceksin.

14. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    bende öyle düşünüyorum karakterleri böyle sanırım :d

15. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ertan hocam merhaba, siz de kurulumda dino ile ugrasmistiniz sanirım, simdi bende de baslıyor gibi.. Nasil çözmustunuz sorunu?

16. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Merhaba az önce kolunuzu okudum fakat bayramdan ötürü kendi konunyza cvp veremedim kusuruma bakmayın, benim Dino sorunum Ro cihazı 0 tds zannediyordum diilmiş ve ışığım 13 saate yakındı ve beyazların çok yüksek oranda yanıyordu ondan kaynaklandı...
    Çözüme gelecek olursak ilk yaptığım birkaç gün ışıkları kapatmak oldu ardından ışığı 8 saate çektim ve beyazları bayağı bir azalttım Dino ile beraber fosfat ta çok artmıştı onun için çivi koydum sump A iyi geldi yaptığım müdahaleler bunlar ama hiçbirini aynı anda yapmadım günlere yayarak ve su değişimi yaptım 30 litre ardından da 2 aya yakın bir süre su değişimi yapmadım denge iyice otursun diye ve şuan gayet iyi gidiyor ama unutma her tankın kendine ait karakteri vardır bu bende işe yaradı sende yararmı bilmiyorum ama denemekte fayda var.

Moliro bunu beğendi.
  17. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ben aydınlatmada burak beyin kombinasyomu kullaniyorum ama mercan tek tuk olunca fazla geldi sanirim.. Persembe gunu 30 litre su degisimi yapip cumartesi palyacolari girmistim, su degisiminden sonra bakteri girmedim (birkere bakteriyi patlatınca bakteri girmekten de korkar oldum :) ) bu dino sakalları da bugun cikti, bende gozlemleyeyim bakalım olmazsa sizin yaptiklarinizo deniyim sırayla

18. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    İlk etapta bende burak beyden yardım almıştım fakat onun tankla senin benim tank bir değil onun gibi olması için biraz süreye ihtiyacı var o yüzden de banada fazla gelmişti ilk etapta ve sonuç Dino :) ama sıkıntı telaş yapmana gerek yok, katkı vs.hiç gerek yok kapat ışığı biyere ondan sonra düşür yandığı süreyi su değişiminde Dino ları al tanıtan sonra uzun bir süre 1 ay gibi el değdirme canavar gibi olucaktır, bende Dino ile beraber fosfat vardı inan hergün temizlik yapıyordum şuan 2 hafta cam silmiyorum ona rağmen hiç sorun olmuyor, tertemiz

Moliro bunu beğendi.
  19. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Fosfat testim yok bilemiyorum ama benim de camları birden yosun basti sanirim benim de fosfat yukseliyor.. oncelikle ısıgı kapattim bakalim, 2 gun kapali kalsın, sonrasında dusurup saatleri deneyecegim.. tesekkur ederim ;)

20. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Bu kayanin uzerindeki hakkind bilgisi olan varmi acaba;iyimidir,kotumudur,ne yapmaliyim?

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş