1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1650 litrelik su tankı için filtreleme

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Gürhan Uçak tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Gürhan Uçak

Gürhan Uçak

İsim:
    Gürhan Uçak
    Arkadaşlar merhaba. Bana ait 25 akvaryumluk bir üretimhanem var. Bu hobiyi bir üst basamağa çıkarmak için 500 litrelik ve 1650 litrelik 2 adet havuz yapıyorum. Havuzlar dış çerçeveleri profil içinde ise branda strafor ve naylonlar döşeyerek yapılacak. Bu suyu filtre etmek için en güzel sistemin sump olduğunu düşünüyorum. Nasıl bir sump sistemi yapmalıyım ve sistemi nasıl kurmalıyım. Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. Paylaşımlarımızı bekliyorum

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba abi hoş geldin.
    Tam olarak anlayamadım havuzlar dışarıda mı olacak?
    Eğer öyle ise aşağıdaki linke bak derim, değilse biraz daha açarsan beyin jimnastiği yapalım...:)
    Yeni üye | Akvaryum Portalı

Gürhan Uçak bunu beğendi.
  3. Gürhan Uçak

Gürhan Uçak

İsim:
    Gürhan Uçak
    Hoşbulduk kardeşim. Öncelikle İlgin için teşekkür ederim. Şöyle ki; benim ufak bir üretimhanesi var. Sıradan akvaryum setleri. Toplam 25 akvaryum. Zamanla aldığım yavruların büyümelerine akvaryum hacminin ve su değişiminin oldukça etkili olduğu deneyerek tecrübe ettim. Şimdide bir adet 500 litrelik bir adette 1650 litrelik havuz yapmaya karar verdim. Alan kapalı alan. Özellikle bu ölçüde büyük bir havuzu daha önce hiç filtre etmeyi denemedim. Üretim setlerimde sump iç ve dış motor mevcut. Ancak en verim aldığım sistem sump sistemi. Havuzumun ölçüleri 150 cm uzunluk 110 cm en 108 cm yükseklik olacak. Havuzu kalın profillerden yapıyorum. İçini straforlarla destekleyip branda ve naylonlarda döşeyeceğim. Havuzun herhangi bir yerine delik açamam. Bu durumda nasıl bir sump sistemi olur yada suyu en iyi nasıl filtre edebilirim bilemiyorum. Bu konu hakkında tecrübe etmiş yada fikri olan arkadaşların katkılarını bekliyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi tabi tecrübesi olan varsa yazsın çok iyi olur.
    Ama ben olsam yandan sump yapardım diyorum...:)

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Sump sistemini ana tanktan daha yüksek bir yere konumlandırın kafa motoru ana tanktan sumpa bassın kendi halinde uzak köşeden tekrar tanka akmasını sağlayın.Dip çekimide yapar bir miktar.Birde yavruları motora kaçmasını engelleyecek uygun gözeneklerde bir kafese ihtiyacınız olacak.

Alpi sistem sana yabancı sayılmaz.;)

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş