1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150 x 60 x 50 - Deniz Akvaryumuna Protein Skımmer

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde mertdurmusoglu tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Merhaba,

Ben de 150 x 60 x 50 ölçülerinde akvaryum mevcut. Fakat alt dolabımı kısa zemine yakın olduğu için sump kuramıyorum. Daha öncesinde tatlı su olarak üretilmiş, bende bu akvaryumun içinde 1 metresini deniz akvaryumu geriye kalan 50 cm kısmı da sump yapmayı düşünüyorum. Akvaryumu ikıye bölücem buna nasıl bir proteın skımmer kullanmalıyım cok fazlada bütçem yok?

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Cevap: 150 x 60 x 50 - Deniz Akvaryumuna Protein Skımmer

Mert aslında fikirlerimi sende biliyosun ama buradada tekrarlayayım 150 boyundaki akvaryumu hiç bozmadan denize çevirebilirsen tadına doyum olmaz camı deldirme işlemini kalıp halinde yapabilen varmı pek bilgim yok ama o akvaryuma delik deldire bilirsen sump bir şekilde halledilir. İkinci seçenek o akvaryumu elden çıkarıp yeni bir akvaryumla yola devam etmek.

ps konusunda maliyet olarak 300 400 tl para ayırabilirim diyorsan nac6 dan başkada pek alternatifin yok.

3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Ölçüler çok güzel ama şimdiden söylemek gerekirse bu hacimdeki bir deniz akvaryumu oldukça maliyetli olabilir. sadece tuz 150 lira tutuyor. Bu hacimdeki bir akvaryumu idare edecek, akvaryum içinde veya askılı kullanılabilecek bir PS olduğunu sanmıyorum. Sump mecburiyet gibi gözüküyor.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bir yandan büyük olması çok iyi bir yandan maliyetleri arttırıyor, Mesut abi 300-400 liraya Nac7 de olur ve daha iyi olur.

Benim fikrim akvaryumu ya elden çıkart yada dediğin gibi yan sump yap ama 50 cm yanda sump görüntü açısından pek güzel olmaz kanatindeyim.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ayrılan rakama göre seçenek pek yok gibi. Nac6 uygun görünüyor.

Sayfayı Paylaş