1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130cm*90cm*H:70cm Akvaryum Yapımı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Courageous tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    130cm*90cm*H:70cm
    Boyutlarında 15mm Cam Kalınlığında Akvaryum Yapımı

GEREKLİ MALZEMELER
    • 15mm Kalınlığında 5 Adet Çeşitli Ebatlarda Cam
    • Silikon
    • Silikon Tabancası

İMALAT
    • 70 cm derinlik oluçağından cam kalınlığı 15mm seçilmiştir,
    • Cam fabrikada kesilmiştir.
    • Cam parçaların boyutları :
    • Taban Camı : 1300mm*900mm
    • Ön ve Arka Cam: 1300mm*700mm
    • Yan Camlar : 867mm*700mm
    • Bütün camlar taban camına basıçak şekilde dizayn edildi ve yan camlar ön ve arka camın arasında kalıcak şekilde yapıldı.
    • Burada önemli olan camın boyutlarını özelikle yan camları hasas bir şekilde ölçülendirmek lazım.
    • Yan Cam : 900mm-30mm(Ön ve arka Cam kalınlığı)-3mm(Silikon payı):867mm
    • Camlar bilgisayarlı kesi yapıldı ve kenarları kırıldı,
    • Arka camın sol kenarına 50mm capında iki adet sumpa giden iniş için delik açıldı,
    • Camları sağ salim 5 kataki eve çıkardıktan sonra camları iyice temizlendikten sonra silikon ile birleştirmeye başladık. Silikonlama işinde Habib Arkadaşımı biraz terletim, sonuçta bu işten o anlıyor bende ona yardım ettim,
    • Yardımlardan sonra sump silikonlama işini ise tek başıma yaptım, bununda üstesinden geldik Allahın izni ile….
    • Silikonlama işinde en önemli şey hava kabarcığı bırakmamak, kontrollerde bir problem gözükmedi,
    • Sum balkona koyup içini su ile doldurdum, test ettik,
    • Akvaryumu öyle bir şansım olmadı, yaptığımız işe güvendik ve deniz suyu ile doldurduk,
    • Deniz suyu deyince 40 damacanadan fazla su taşıdım…
    • Akvaryun birazçık büyük oldu, silikon izlerini temizlerken içine girdim, hanımda bu kareleri fotoğraflamış…
    • Bizde forumda fotoğraflarımız çıkmış oldu böylelikle…..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Neler yapmışsın düşündükçe kutlamak sıradan kalacak diyorum Valla. Helal olsun ne diyim. Çok güzel bir akvaryum çıkardın ortaya Özkan. İnşallah emeklerinin karşılığını istediğin bir akvaryuma sahip olarak alırsın.

İnan şöyle çok sağlıklı canlıların içinde olduğu halini sabırsızlıkla bekliyorum. Maşallah sana ve yaptıklarına. :nazar:

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Gerçekten çok güzel bir işçilik. Tam istediğim boyutlarda ama bu öğrencilik zamanlarında yapılamayacak bir akvaryum. Ama bende inşallah 70*50*50 lik bir akvaryuma geçeceğim. Belki yeri burası değil ama profil sehpayı nerede yaptırdınız?

Saygılar...

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Özkan sen havuz yapmışsın yahu, hiç dikkat etmemiştim ölçülere.

Diyecek söz yok aslında tebrik etmekten başka, valla helal olsun........

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özkan bey tebrik ederim çok güzel tank olacağı belli güzel bir iş çıkarmışsınız.içinede bir tropheus kolonisi koyuldumu dadından yenmez biraz trop. virüsünü yayayım:serda:

6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Neler yapmışsın abi helal olsun.akvaryum daha nasıl yapılacak herşey çok iyi düşünülmüş.

Courageous bunu beğendi.
  7. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Özkan tam bizim çocuklara yüzme öğretilecek havuz oldu maşallah :D:D benim kızda girmeye çalışıyordu boşken akvaryuma yüzcem diye.
    Emeğine sağlık diyecek söz yok:nazar:

Sayfayı Paylaş