1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130*60*50 Brc Reefland

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Burcu tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. ayyildiz_turkiye1

ayyildiz_turkiye1

Carpet anemonu sevmemekten degil halı esprisine ekleme yaptim sadece

veysel bunu beğendi.
  2. İyi akşamlar arkadaşlar octopus sanırım ölmeye başladı ölen kısımlar kahverengi, brown jelly ? yapabileceğim bişey var mı? Bir de tanktan çıkarınca bunlar döküldü, nedir acaba bilen var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    O iki böceğe benzer şey pod a benziyor zararsızdìlar Octopus coral neden öldüğünü araştırmak lazım akvaryumun bilgilerini verebilirsin Burcu abla:)

Burcu bunu beğendi.
  4. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    işte pod dediğimiz şey

5. Teşekkür ederim ;)

Erdo15 bunu beğendi.
  6. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Hiç bişey ne demek.Akvaryumunuzun su değerlerini yazarsanız octopus coral a bir çözüm bulabiliriz ;)

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Burcu Hanim resimdeki canlılar icin amphipod diyesim var ama o uzantilarin agiz mi anten mi olduginu anlayamadim :) keza coral da da poliplerin dokuldu yer kahverengi mi beyazmi ? Kahverengiyse brown jelly yi bir arastirin.

8. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Polipleriniz çok çok güzel pet shoptan mı aldınız yoksa portaldanmı?

9. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Bende amphipod zannediyorum fakat emin olamadım.......

10. Kahverengi Mesut Bey o zaman ben araştıriim, canlılardaki de anten gibi :confused::)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. Portaldan aldım...

Erdo15 bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Amphipod. Faydalıdır ;)

Burcu bunu beğendi.
  13. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Aldığınız kişinin ismi ne gerçekten çok beğendim?

14. Canlı ilanlarını takip edersen, sen de güzel bişeyler yakalayabilirsin sanırım, havalar biraz soğuyunca da kargoyla satın alısın. ;) İyi geceler

Erdo15 bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Burcu hanım Octopus coral çok dayanıklı canlıdır ama satın alma aşamasında sağlıksız veya ölü kafa bulunanlar daha çok bu tarz sorunlar gösterir.

Fotoğrafta diğer benzer bir tür görülüyor yan tarafta onun durumu nasıl ve genel mercanların durumu nedir, Octopus ne zaman alınmıştı?

16. Günaydın Temel Bey, octopus 4-5 hafta önce sanırım aldım çok da keyifliydi, şu an eksilen kollar baya çürümüş, ve iskelet kısmında kahverengilik var. Biraz araştırınca Brown Jelly çok benziyor. O yüzden çıkardım başka bir yere aldım. Diğer octopus ve corallarda problem yok... Tank da bi önlem almak gerekir mi? Bir tek bubble anemon biraz keyifsiz ama o da toparlıyor gibi. Su değerleri de PH:8 KH:11.3 MG:1340 CA: 470 Nit:25 sıc:26-27 C Tuz 1025 Umarım diğer canlılara bulaşmamıştır.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ayırmanız iyi olmuş, diğerlerine bulaşacağını sanmıyorum. Değerler aşağı yukarı güzel ve herhangi bir katkı kullanılmadığını var sayarak hafif yüksek olanları görmezden gelmek mümkün, bunların zaten sorunla ilgisi de yok.

Bubble anemon böylesi bir değerde çok rahatsız olmaz ama yaz aylarında soğutucu yoksa bu tepkiyi vermesi de doğaldır. Isı durumu nedir ve aydınlatma süresi ne kadar?

18. Isı 26-28 C değişiyor, 9 saat aydınlatıyorum.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isı gayet normal görünüyor anemon için. Anemon tarafında sadece düzenli yapılacak su değişimleri dışında bir sıkıntı olacağını sanmam. Sadece sorunlu bir octopus coral üzerinden müdahale yapmaya gerek olan bir durum göremedim, zaman vermeye devam etmek lazım Burcu Hanım.

20. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Burcu hanım akvaryum çok güzel maşallah bu kırmızı bacaklı hermit hangi denizden çıktı :D conch filan da bulsaydınız keşke

Sayfayı Paylaş