1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*60*55h Ölçülerde Deniz Akvaryumu Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Glsn tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ah bide bulunabilse.Piyasadakilerinde son kullanma tarihleri geçmiş.Yokmu yurtdışından expert set olarak ısmarlayabileceğimiz bir siteki?

2. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    2 gündür fritz zyme 460 dan belirtilen ölçünün yarısı ekli. Ps çalışmıyordu bu arada iyice temizledik de ps yi. Dün gece 48 lik bekleme süresi dolunca taktık hala ayarlayamadım köpük ayarını. Şimdi biraz alttan su akıtacak şekilde tam takmadan bıraktım toplama kısmını, köpük de tırmanıyor. Nitrat çok az farketti gibi. Tabii testim de ne kadar güvenilir... Tropik marine nitrat testini bulamadım henüz.

Su değişimi yaparken arkadaşımız camları silmeye değişime yardım etti. Blue tang dakikalarca çıkmadı kayaların arkasından; gördüğüm vücudun yarısı pudra dökülmüş gibiydi. Yabancıladı galiba arkadaşı :)
    Neyse ki birkaç saat sonra iyiydi. O an ne kadar yorucu gelse de balıklarımı çok sevdiğimi bir daha anladım.

TencoMelih, veysel, YMR_AY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Gülsün hanım 7. gün etkisini gösteriyor. Sabredin.

Glsn, Pennywise ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Fritz den sonra 3-5 gün PS de ayarsızlık -taşma olacaktır. Lütfen PS nizin alıcı ayarlarıyla oynamayınız :D

Glsn ve Pennywise bunu beğendi.
  5. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Geçen gün su değişim yaptım. Bu sefer Zyme den 5 kapak ekledim . Dün de testlerimi yaptım.
    Kh:8,3
    Ca:425
    Ph7,8
    Mg:1440
    Nitratı da api ve yeni aldığım salifert test ile tekrarladım. Saliferte göre 5, api ye göre 20 çıktı. Saliferte inanarak 2 haftada bir su değişimiyle devam etmek istiyorum :)
    Bu arada star polip cılızlaştı, anemon da uzadı aç galiba.
    image.jpg image.jpg

Geçen sarı minik fakat hızlı giden solucan gördüm. Yakalayabildiğim için çıkardım.

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Star polip enteresan bir canlı. Akıntı derdi olabilir mi? Fritz 460 a da tepki verebilir.

7. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Akıntı motorlarını sırayla sirkeli suda beklettim. Biri tutukluk yapıyor belki de otutturamadım parçasını bir ara tekrar kontrol ederim. Adını bilmiyorum ama birşey alacağız ( bilinçli tüketicilikte sınır :)) dur kalklı dalga yapıyor. Bir de regal angellara içim gitti. Ben de sayılı mercan var onlara musallat olur mu acaba?

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Regal angeli beğenmeyecek bayan düşünemiyorum Gülsün hanım.Regal angel yem alma sorunlu bir balık,yem alanını bulursanız yada ayrı bir tankta alıştırırsanız olabilir.Tankınızda vuracağı mercan brain ve tridacnadır.Benim tankta onun girişinden bu yana hiç zoa olmadığı için bilemiyorum.Hiçbir mercana dokunmayan tek Majestik angel var.

Glsn bunu beğendi.
  9. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Teşekkürler Yağmur Hanım. Hakkaten renkleri çok güzeldi. Gerçi queen angel şa güzeldi de benim aydınlatmada rengi öyle güzel durur mu bilememiştim gördüğümde. Zoa var da öyle çoğalıp durmuyorlar zaten. Yem alan olmasına dikkat ederim. Plan tabi,hemen alamam.

YMR_AY bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tahmin ettiğim yerde gördüyseniz bende Queen angele gidip yağıştım :)Şu sarı angeller için gitmiştim.Üstten ve alttan çıkan uzantıları süperdi.Regalmi Queenmi derseniz Regal derim.Muhteşem duruyor tankta.Hiçbir ışık o güzelim renklerini solduramaz:) Yeterki yem alsın,çok peşinde koşup sonunda hobiciden aldım ben.

11. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Ben queen angelı uzun zaman önce bize yakın bir akvaryumcuda görmüştüm. Mavi çizgileri parlıyordu; unutamadım. Regal daha şirin gibi duruyor. Evet ilanda görünce aklıma ilk siz gelmiştiniz ki kaçırmadınız güle güle besleyin.

YMR_AY bunu beğendi.
  12. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Bunu yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Aniden taşınma kararı aldık maalesef akvaryumu da götüremiyoruz. En çok da içim naso tangle imparatora acıyor.

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :( Hay allah Gülsün hanım.Akvaryumu götüremiyoruz derken emaneten balıkları bırakacak yermi yokta götüremiyorsunuz?Yardımcı olurduk.

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Böyle güzel oturmuş tankların zoraki de olsa bozulacak olmasına üzülüyorum gerçekten.

YMR_AY bunu beğendi.
  15. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Önce düşündük yeni akvaryum yaptıralım, dönsün sonra balıkları aktarırız dedik. Eve gidip ölçüp biçince koyacak anca oturduğumuz oda olmazsa oldu. Bu da işimize gelmedi. Komple satacağız Yağmur Hanım.
    Biliyorum saolun hep yardımcı oldunuz zaten.

16. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Oturuncaya kadar neler yaşanıyor oysa

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok üzüldüm.Hiç değilse 60 cm.lik bir nano kurup mercanlarınızı götürseydiniz.

18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hayırlısı olsun Gülsün hanım... Üzüldüm ama bazen mecburiyetler karşısında çaresiz kalıyoruz. 2011 de benimde başıma gelmişti aynı olay anlıyorum.

Glsn bunu beğendi.
  19. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Elimde karantina için kullandığım küçücük bir akvaryum var Yağmur Hanım. Ama işler yüzünden ilgilenemem ziyan olur. Kim bilir belki ilerde.

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Bu tutku insana bulaştıktan sonra illaki zaman içinde yeniden başlar.Bize yeni evinizde güle güle sağlıkla oturun demekten başka bir şey kalmıyor.

Sayfayı Paylaş