1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*60*50 Reef Aquarium S-how Must Go On

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YMR_AY tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sıkıntı yok ;) sakince devam.

A.jpg

B.jpg

C.jpg

D.jpg

E.jpg

F.jpg

Pennywise, MilesDavis, yziyas ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Maşallah Yağmur hanım, hani baliklar nerede saklanmişlar. Eline sopa alıp mı foto çekiyon anlamadım.:D

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hepsini zıpkınla yakalayıp yedim :p Sadece yellow tang var

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gördüm pısmış zavallı.:)

YMR_AY bunu beğendi.
  5. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Maşallah yağmur çok güzel olmuş:)

YMR_AY bunu beğendi.
  6. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Süper, elinize sağlık.

YMR_AY bunu beğendi.
  7. jam

jam

Yer:
    bursa
    İsim:
    Cem YILDIRIM
    Çoook güzel görünüooo!
    Gerçi işin içinde sen varken sakinlik daha ne kadar sürer bilemiyorum ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YMR_AY bunu beğendi.
  8. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Yağmur naptın yaa.

YMR_AY bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler Emrah, senin long nase bu tankta olaydı dahada güzel olacaktı sanki :)

Teşekkür ederim Anıl bey.

Çok teşekkürler Cem bey.Su oturdukça dahada berraklaşıp baya keyifli bir tank haline geldi.Artık eski çılgınlıklarım yok dengeyi bozacak bir şey yapmamaya çalışıyorum :D (yaşlandımmı ne)

:D Ödümü patlattın Gökhan, kötü bişeymi yapmışım?

10. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Çok kötü olmuş tabii.. hiç yakıştıramadım. Accık bana gönder o kayaya çok ağırlık binmiş. Düşer bak yoksa.

11. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin

12. saydogan

saydogan

Yer:
    Ankara
    İsim:
    sedat aydogan
    Tankta güncelleme var mi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yağmur hanım Tatildedir. hepimiz bu seneki durumu bekliyoruz.

YMR_AY bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yağmur hanım kafa izni yapíyor. Keyfi iyi.
    Yakında elinde maşa.çıkar ortalara. Balıklar bile kaçacak delik arıyor.:D
    Yaz ayları iyice durgun olan hobiyi daha da durgun hale getiriyor. İş güç tatil vs derken hobi ikinci planda.kalıyor.

jam bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Herkese selamlar.
    Tanklarda, tatilde gayet güzel:) 3-4 gün ara verip şehre dönünce bakımlarını yaptım.Yine her zaman olduğu gibi benim yokluğumda durumları çok daha iyi hale gelmiş.El kol girmemesi yarıyor akvaryumlara kesin.Bir mercanın ölümünden başka kayıp yok şükür.O da zaten oldukça kötüydü.Kh 6 lara düşmüş, ca da çok minik bir düşüş vardı o kadar.Giderken diğer tanktaki mercanlarıda bu tanka koymuştum.Sıcaklık 30 derece olmuştu çünkü.Halende öyle.

Tankın tatil öncesi hali:

20170630_192813.jpg

Buda su değişimi ve temizlik sonrası güncel hali

Artık gönül rahatlığıyla tatile devam edebilirim :D

Fatih BARLAS, MuratTheDark, Ador14 ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  16. Tuzluk

Tuzluk

İsim:
    Türker Büyükkaragöz
    Yağmur Hanım,
    Bir konuyu tekrar açmış olacağım ama aynı işlemi tekrarlayacağım için tecrübenize ihtiyacım var.
    Kaya yapıştırma işlemi sırasında kayalar ıslak mıydı?
    Yapıştırma işlemi sonrasında kayalarla birlikte hemen balık ve mercanlar sisteme dahil edildi mi?
    Devam eden sistemimdeki kayaları su dışına alıp yapıştırdıktan sonra tekrar koymak istiyorum. Islak kayalar yapışma işlemine engel olur diye tahmin ediyorum. Kayaları dışarıda bekletip kurutsam bu sefer kayalar öleceği için ana tanka geri koyamam diye endişelendim. Kayaların yapıştırılma aşamasını biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

Saygılarımla,

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Türker bey oldukca eziyetli bir işe girişiyorsunuz.Şimdiden kolay gelsin :)
    1- Yapıştırma öncesinde 1 gün önceden tankı komple boşaltmış, kayaları kovaya almıştım.
    2- Tankı tekrardan yeni kum ve yeni suyla doldurup kayayı ekledim.Litreye göre start up kırdım.3-4 gün su öyle döndü.Benim avantajım diğer odada başka bir tankımı olması.Tüm mercanları o tanka,balıklarıda karantina tankına aktardım.Hemen aynı gün canlıları eklemedim yani.Kaldıki sadece mercanları aktardığım zaman bile su baya bildiğiniz gri renkte oldu.Bakteri ölümü oldu sanırım.Korbon ekleyerek suyu bir kaç günde ancak netleştirebildim.
    3- Yapıştırmada kayanın ıslak olması sorun yaratmıyor.Çabucak donuyor zaten.

Yapmak istediğiniz baya riskli bir işlem.Tankınızın canlı yükü, ve ekipmanınız nedir bilemedim ama kumda illaki karışacak.Balıklarınızı tanktan alacağınız suyla beraber 1 kovada 1 hafta kadar bekletme şansınız varsa şansınız daha fazlalaşır.

18. Tuzluk

Tuzluk

İsim:
    Türker Büyükkaragöz
    Yağmur Hanım, verdiğiniz bilgiler benim için faydalı oldu. Yedek tankım var. Kayalarım 2 grup. Dal şeklinde olanlar bir de plate kayalarım var. Plate leri tabana seriyorum. Plateler akvaryumda kalır. Dal şeklinde olanları zaten sumpta tutuyordum. Onları yapıştırdıktan sonra yedek tankta bir kaç gün bekletirim. Kayalar kendine gelince tek seferde dekorasyonu değiştirebilirim. Tek korkum, bu işlemi yaptıktan sonra 10 gün kadar evde olmayacağım.
    Son bir sorum daha olacaktı.
    Yaklaşık ne kadar yapıştırıcı kullanılmış oldu? 20 gr lık şişelerden elimde 3 tane falan var ama yazınızdan anladığım kadarıyla daha çok miktarda kullanılmış sanki. İşlem yarım kalmasın diye tedarikli olayım istiyorum.

Sayfayı Paylaş