1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*60*50 Reef Aquarium S-how Must Go On

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YMR_AY tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kafamı duvarlara vurmak istiyorum:confused: O kayanın çıkması devlet meselesiyken tutki çıkarttım, koydum kalın havluların üstüne.Her yer oldu lök bu arada.Yapıştırılınca 24 saatte iyice kururmuş.Gözünün içine bakıpta canlandırdığımız kaya oldumu sana ölü kaya.Tankın içindeki balıklaramı yanayım, nitrat zaten 15 den aşağıya inmiyor tam etil alkol başlayacaktım onamı yanayım.İyisimi ben öleyim.

Düzenleme: 7 Mart 2017
  2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bilinen bir firmanin getirdiği yapıştırıcı mevcut.Su dışında 15 dk da yapıştırdığı söyleniyor.Havlu yerine büyük yeşil bir leğen daha sağlıklı olur..Markasi önemli değil:p

burak ozu bunu beğendi.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çapı 1 mt olan leğen varda benmi bilmiyorum :D

Şöyle bir ürün kullanacağım sanırım.
    deniz tutkalı.jpg

4. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Daha büyükleride mevcut alin bir tane iş bitince bahçeye koi havuzu yaparsınız olmadı gelen misafir çocukları yüzer..Hatta kıyın paraya koca şişme havuzlardan alın baliklarda içine al sana sharm el Şeyhtemo3

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Şişme havuz daha mantıklı.Kaldırınca yer tutmaz en azından.Öff yaaa düşünürken bile sıkıntı bastı.

6. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Toy blast! Corax sana yeni bir istek gönderdi..Miskinlik yok.!:koptum:

YMR_AY bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25temo25Gelen bi istek yok.Bir daha yollayın :D

corax bunu beğendi.
  8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yağmur Hanım ne yaptınız gene, sizde Ankaralılara tek başınıza kafa tutar hale geldiniz.
    Niye kurcalanıyor bu tanklar acaba?

YMR_AY bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hakan bey ben İstanbul'u tank kurup bozma konusunda cengaverce savunuyorum.Angel tankını yosunlar yüzünden mecburi bozup tekrar kurdum.Ama inanın bunda bir parmağım yok.Sabah bir uyandım kayanın yarısı çökmüş.Mecburen çıkartıp yerine tutturmam lazım.Böyle çok tipsiz oldu inanın.

burak ozu ve harfuzmani bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Biri şu laneti üstümden kaldırsın nolurrrrrrr:confused::confused::confused: Kendimi ağır inşaat işçisi olarak görüyorum artık.
    Dün akşam kayanın bir bölümü daha çöktü.Şu an elimde 3 parçaya bölünmüş kaya öbeğiyle kalakaldım.

20170309_122100.jpg

Mercanların hemen hepsini diğer tanka aktardım.O tankında diatomu henüz kalkmadığından umarım canlılarda sorun olmaz.

20170309_122048.jpg

Mercanları aktarırken bir kayaya yapışmış ( yapışmış diyorum çünkü saklanmak gibi bir tırsıklığı yok, alenen kayalarda dolanırken çok gördüm) bu güzelliği yakaladım.Zararlımıdır, yoksa tekrar tanka koyayımmı?

20170309_122035.jpg

Ahmet YALÇIN, burak ozu ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk

öncelikle şu nazarboncugundan 3 tane al. birer tane tanklara birde kendine.
    Sonra biraz sakinle canlıların güvenligini sagladıktan sonra cidden saglam bir kaya dizaynı yapacagına eminim.

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kaya ve canlılar çıkacaksa kumuda değişirim.Kurulumda kullandığım kum çok ince taneliydi.Her uçuşmada üstüne iri taneli kum eklemek durumunda kalıyorum.Böyle öbür tankın suyu oturana kadar biraz daha çalışsında yellow choromisleri angel tankına aktarıp yellow tangleride satışa çıkaracağım.

13. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Ben dedim oyunu bırak tanka bak diye..:cool:İstanbul büyük şehir belediyesi gibisiniz maşallah deprem olacak diyen kendisi deprem toplanma alanlarını satan kendisi..:sopa:

YMR_AY bunu beğendi.
  14. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ben olsam iki alternatif arasinda kalirim.

1- Kayalari gelisiguzel yigarim ve o sekil birakirim.

2- canlilari diger tanka alabilecegim zaman alirim bu tanka sifirdan kum dizayn yaparim

Sanirim 2 bana daha mantikli gozukuyor

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne numara yaptıysan oyun gündüzleri açılmıyor :(

Burak bey banada 2 nci şık daha mantıklı geliyor.Ama kayaları asla gelişi güzel yığmam.O şekilde yapabilmek için ödediğim para hala kabus görmeme neden oluyor.Kaya mutlaka ya yapışacak-ya yapışacak.Küçük balıkları o tanka aktarmam sorun değil ama yellowlarıda koyarsam bir daha yakalama şansım olamaz.2 tang eklenmiş bir akvaryuma koyabileceğim angel sayısı baya kısıtlanır.Ya karantina tankınıda kurup yellowları orada bekleteceğim yada elden çıkartacağım.Yeniden kurum fikri sudaki nitratı düşüremediğim içinde cazip geliyor.

burak ozu ve corax bunu beğendi.
  16. resifadam

resifadam

Kayaları ne ile yapıştırdınız? Bizde kullanmayalım o üründen

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    O zaman krantina derim

YMR_AY bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Şu çift bileşenli spreyli ürünlerle yapıştırıp plastik kelepçelerle desteklemiştim.Şimdi resimdeki üründen aldım.

deniz tutkalı.jpg

Kurayım karantina tankını o zaman.Yolsunlar birbirlerini dar alanda :başardım:

burak ozu bunu beğendi.
  19. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Bende asagidaki urunu kullanmistim. Hicbir sorun yasamadim.

299F9FDA-4C28-490E-805F-C5D00C2DCDA4-34798-000019702C179444_tmp.JPG

YMR_AY bunu beğendi.
  20. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Ne göz varmış bende deviriverdim kayaları ;)
    Fijilerde devrilmeyi engellemek için iki parçayı da delip epoksiyle dolduruyorlar ortayı düşündünüz mü hiç?

YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş