1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100x70x50h Mini Okyanus Kurulumu

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Çok geçmiş olsun dostum..

2. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Geçmiş olsun kardeşim

3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Beyaz benek, velvet her ne ise tankta ya da balikta hep var. 6 hafta baliksiz tankı çevirdim beyaz benek kalmadı... Yok böyle birşey. Balığın bağışıklık sistemi zayifladigi anda bu meret hortluyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aynen abi bakalım 5 hafta civarı balıksız çevirdim bende tankı, şuan benek olan balık yok.

5. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Veysel benim tüm balıklar palyaçolar dahil benek olmuştu sümüklü çocuğu ( blue tang a bu ismi koymuştum) tanktan cikardiktan sonra ölümler bitti hastalar iyileşti.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet abi blue tang ta başladı benim iki senelik sağlam kolay kolay bir şey olmaz dediğimiz eş tomatoları bile öldürdü. Bir yıl küçük balıklarla renklendireceğim akvaryumu.

7. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yellow tang koy derim çok sağlam meret. Unlu balık diyordum bir zamanlar gözü dahil bembeyaz olmuştu öldü ölecek derken bir anda düzeldi şimdi tankın efesi oldu bana bile kafa tutuyor. Denizatlarını beslerken burnunu sokuyor onların yemine, çubukla kovalıyorum çubuğa kuyruk atıyor resmen dövüşüyor :)

TencoMelih, Tarık KÜÇÜK ve veysel bunu beğendi.
  8. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sanırım deniz akvaryumunun büyüleyici dünyasının şimdilik sonuna geldim. Geçtiğimiz günlerde yaptığım yanlış bir hareketten dolayı nitrat patlaması oldu bir kaç ricordea'yı kaybettim bugün su değişimi yapacağım 80 lt kadar ama bu ancak geri kalan canlıları hayatta tutmaya yeter. Bir de ev içinde aşırı bir rutubetlenme mevcut hem pencere altları hemde duvar dipleri rutubetten dolayı tamamen yeşilimsi küf oldu. Bu sebepten dolayı da sürekli evdekilerle problemler çıkmaya başladı. Nem giderici küçük bir tablet aldım ama buharlaşma çok olduğu için yetmiyor.Bu sebeplerden dolayı tankımı ve tüm canlılarımı satmaya karar verdim. İleride kendi evime geçtiğimde tank kuracağım odanın havalandırma sistemini buna göre yapıp daha büyük bir tankla yeniden kurulum yapmayı düşünüyorum. Akvaryum Portalı olarak hepinize yardımlarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum, hepiniz harika hobiciler harika insanlarsınız.

MESUT_KERİM, YIKIKTEMO, Montimahir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Kardesim çok geçmiş olsun. Ama birakma kararini birkaç kez daha düşün derim. Bende kac kere ipten döndüm, iyiki de dönmüşüm dedim birakma kararindan. Cefası olmadan olmuyor bu hobi. Aslinda hayatta çoğu sey once cefa daha sonra sefa şeklinde yaşanıyor. Savaş seklinde düşün ve galibiyeti bekle derim Tarık kardesim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tarık KÜÇÜK, veysel ve TencoMelih bunu beğendi.
  10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Aslında rutubet nem işini çözebilsem problem yaratmayacak, nitrat amonyak vs bunlar çözülebilecek şeyler ama rutubet büyük sorun.

11. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Akvaryumun bulundugu odanin camlarini gunun belli saatlerinde acsan nasil olur. Ben oyle yapiyorum ve sorun yok.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TencoMelih bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tarık kışın rutubet bir nebze olsa Ankara'da da oluyor. İzmir'de bu daha büyük sorun oluyordur kışın. Yaza kadar sabret, ikna turları yap sonra bir şekil düzene koymaya çalışırsın tankı. Ama kafada bittirdiysen ne yapsan olmaz.

TencoMelih bunu beğendi.
  13. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kararın hayırlı olsun, ancak tuzun tadını aldın bir kere.Sen onu bıraksanda o seni bırakmayacak. :)

TencoMelih bunu beğendi.
  14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Tarık üzüldüm kardeşim...İnşallah ileride kendi evinde gönlünce yaparsın akvaryumunu...Her şerde bir hayır var derler...

TencoMelih bunu beğendi.
  15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tarık nem olayının kesin çözümü nem alici cihazlar var. Bir araştır derim.

16. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Evet nemi çözersen sıkıntı biter. Ancak ev halkı bir kere negatif baktıysa ikna zor. Nasıl rahat edeceksen o şekilde yap, ilerde kurarsın yine tabiki.

17. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Dün gece 80 litre su değiştirdim bugün tekrar nitrat testi yapacam. Dünkü test sonucunda nitrat 100 çıkmıştı su değişimi neredeyse %40 gibi bişey oldu bunun da nitratı kısmen düşürmüştür diye düşünüyorum. Nitrattan dolayı mushroomlar ortalarından ölmeye başladı beyazlamaya başladı. Nem olayına bir çözüm bulmam gerekli, malum tankın yerini değiştirmekte mümkün değil o ağırlıkla.

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tarık ben şimdiki tankımı komple boşaltıp oturma odasından salona taşıdım. Ama kumun üstünde hafif su bıraktım ki kum bozulmasın diye.
    100x50x30h ölçülerinde 10 mm cam kalınlığı tankta. Sonra iki saat içinde sistem çalışır haldeydi bir sıkıntı yaşamadım. Bu taşıma işini de benim çocuklarla yaptım. Yer değiştirip rahat edeceksen evdekilerden dolayı sıkıntı olmuyor o kadar.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tarık ben hiç nem göremedim akvaryumlarda şimdiye kadar. Odanın havalandırması yapılmıyor galiba.

20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Temel abi akşamları eve gidince yarım saat kadar havalandırmaya çalışıyorum ama ben odadan çıkınca genelde üşüdük deyip arkamdan kapatıyorlar pencereleri.

Sayfayı Paylaş