1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100x70x50h Mini Okyanus Kurulumu

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Tarık KÜÇÜK tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Acil danışmam gereken bir durum var, iki gündür evde yoktum dün akşam eve gittiğimde tanktaki su hafiften rakı beyazı gibiydi ve powder beyaz benek olmuş sürekli hızlı hızlı yüzüyordu. bu sabahta işe girmek için mecburen evden çıktım akşam 1 damacana da olsa su değiştirmeyi düşünüyorum amonyak patlaması olmuş olabilir diye düşünüyorum şu sebepten; yem makinası yemi döktüğünde yemler kayaların üstüne ve kuma düşene kadar yiyebildiklerini yiyorlar kaya ve kuma ulaşanlar maalesef orada kalıyor. Bu yüzden aklıma amonyak patlaması geldi. Asıl sorum şu, daha önceden su değişimi için 3 damacana su hazırlamıştım bunun 2 damacanasını tanka ekledim ama 1 damacana suyu hazırladığım akvaryumda kaldı yaklaşık 1 aydır da su bekliyor. Bu suyu tanktan bir damacana su çekip eklesem sorun yaratır mı?

2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Tarık selam
    Anlattıkların bana tankta bir canlı ölümü gibi geldi. Mercan balik conch ne tür canlı varsa bir ictima yap derim. Bir günde amonyak patlaması yemden olamaz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Akşam gidince bi bakayım da abi mercanlarda sorun yoktu anemon zaten yok balıklar sağlamdı powder benek olmuş sadece ama hepsi hayatta, conchlara bir bakayım onlarda sorun var mı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eski hazırlanmış suyu su değişiminde kullanabilirsin, yem makinasını iyi kontrol etmek gerek, eğer her yemlemede söz ettiğin kadar yem tabanda kalıyorsa bu birikim elbette söz ettiğin sorunu yaratır.

5. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Akşam bi kontrol edeyim Temel abi. Bir de granül yem hiç suyun üstünde kalmıyor bu normal mi hemen dibe batıyor bir tek NLS'nin sarımsaklı yemi suyun üstünde kalıyor o da 10-15 sn sonra suya batıyor. Nori yemeye henüz pek alışamadılar ama az az tadına bakıyorlar.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Suya batan yemler aslında daha çok tercih edilir ama az da olsa yüzeyde kalması bazı türler için avantaj olabilir. Yem makinasına ayar şart.

7. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Dün akşam yem makinesinin ayarını biraz daha kıstım ve 1 damacana su değişimi yaptım hepar ampul kırdım. Ama powder hiç durmadan sürekli hızlı bir şekilde yüzüyor cildi de kabarık kabarık, bir aydır tanka girdiği gün de dahil hiç benek olmamıştı şimdi ne oldu anlamadım.

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Su değerlerinde oynama olmadan powder tepki vermez...Mutlaka suda stabil gitmeyen bir durum oldu ki powder benek tepkisini veriyor Tarık...Bu kadar yeni tanka powder eklememen konusunda uyarı yapmıştık...artık bundan sonra düzelmesi için gayret göstericez....Şunu bil ki bir deniz akvaryumunun tam olarak oturması 1 yıl gibi bir süreç alır...Powder yem alıyor mu?

9. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Abi powder çok güzel yem yiyor maşallah. Cumartesi günü de 2 damacana su değişimi yapayım bari. Su da yolunda gitmeyen bişeyler olabilir çünkü bir dönem küçük süngerimsi canlılar oluşmaya başlamıştı uzun süre su değişimi yapamadığım zamanda, su değişimi yaptıktan sonra hepsi yok olmuştu şimdi de o canlılar oluşmaya başladı. Haftasonu mutlaka 2 damacana değişim yapayım.

10. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Powderın yemine sarımsak suyu emdir.En kolay antibiyotiktir....

11. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Gecmis olsun Tarik, umarim sorunsuz atlatirsin bu badireyi.Birde bu beyaz sungerimsi olusumlar nedir? Sump ta ve durso kısmında aldi basini gitti.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sarımsak işine girişiyorum akşam hemen abi.

Sağolasın Ahmet, karanlık kısımlarda duruyorlar genelde ve beyaz konik yapıdalar ucunda küçük tentakül gibi şeyler var sanırsam sudaki bir şeyin fazlalığından türüyorlar.

13. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Aynen dedigin gibi bi yapiya sahip.Acaba aiptasia gibi zararlımi?Yada faydasi varmi?Bilgim olmadigi icin ellemiyorum kendi hallerine biraktim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bir zararı söz konusu değil suyu süzerler.Ancak aşırı miktarda olması suyunuzda yolunda gitmeyen birşeylerin habercisidir.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende de var Tarık bu dediğin canlılardan, popilasyon olarak hiç kaybolmuyorlar ama çokta çoğalmıyorlar. Şimdilik bir zararlarını görmedim bende ama su değerlerinde bir sıkıntı yok. Takip edelim bakalım ilerisi ne gösterecek.

Bronzeheart bunu beğendi.
  16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Geçmiş olsun Tarık , bahsettiğiniz süngerleri bir dönem bende şayit oldum ama ilginç gelebilir belki ro Suyumun membranını Filmtec ile değiştirdikten sonra bende yok olup gittiler ya tesadüf denk geldi yada sudan gelen sevdikleri bir şey var.

Bronzeheart bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ananas sünger diye geçiyor bu bahsettiğimiz süngerler. Deniz akvaryumlarının çoğunda görülüyor zararsız olarak bahsediyor. Aquarium White sponge olarak aratırken buldum baya bir yazışma ve konu var bu süngerler üstünde. Genelde bu tip süngerler değil de daha büyük süngerlerin kayaları kaplayarak bazı polipleri öldürdüğü görülmüş. Bazıları da kimi zaman yok olmaya yakın olduğunu sonra tekrar aynı şekilde geldiğini yazmış. Bazıları da su değerlerinde sıkıntı olmadığını yani sudan kaynaklanmadığını sudaki besin bol olduğu zaman çoğaldığını yazmış. Sumpta çok görülüyor genelde.

18. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Pek söyleyecek bişey yok temo26

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun Tarık, yapacak bir şey olmuyor bazen. Ben bir yıl tang balığı almayacağım akvaryuma kesin kararlıyım.

20. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    Geçmiş olsun tarık. Üzücü bir olay

Sayfayı Paylaş