1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100*45*40 cihclid tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mystuige tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Sadece sağ solu çıkık kayalar mı var? Normal fosil kaya gibi kayalarda var onlardan koyabilir.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    100*45*40 cihclid tankım

Anlıyamıyorum arkadaşlar sizleri, yapay tepkiniz doğrudur.canlı önerilerinizide anlarım, ama bırakın herkes akvaryumundaki dekoru kendisi seçsin. Sizlere kimse sormamışki bu kaya, bu taş bu tanka uygunmudur diye.
    Neden bu aranızdaki çekişme arakadaşlar.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    100*45*40 cihclid tankım

Kaan kardeşim ve yavuz kardeşim duygu hanım açtığı konuda tankını ve içinde bulunan canlıları tanıtmış ve bilgi paylaşımı istemiş.Siz bunun yerine yuvarlak kaya olur dik kaya olur konusuna dalıp zıtlaşmaya başlamışsınız .Lütfen portaldaki değerli arkadaşların açtığı konularda birbirinizle zıtlaşmak yerine bilgi paylaşımları yaparsak daha çok yardımcı olmuş oluruz.

4. mystuige

mystuige

100*45*40 cihclid tankım

Kayada önemli bir şey akvaryum için ama ben şuan tül yavrulukta duran hamile zebra hakkında yardım istiyorum onun yanına bu doğan yavruların babasını koysam olurmu yanında erkek olmayınca boş yumurtluyor diye duydum balığa bir zararı olurmu ben başka yavruda istemiyorum aslnda.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    100*45*40 cihclid tankım

Tül yavruluk içine ve üstelik hamile dişi yanına erkek balığı koymak çok riskli bence. Yavru almak istemeyişinizi aslında çok iyi anlıyorum. Bunun çözümü akvaryum içinde kendi hallerine bırakmak balıkları ve tabi bir de aşırı üreyen çiftlerden uzak durmak gibi bir seçenek var.

6. mystuige

mystuige

100*45*40 cihclid tankım

Anladım ben zebrayı akvaryuma salıyım ve sonra bütün zebralarımı akvaryumcuya veriyim. Yavru almak güzel balıklardanda üzülüyorum :( ölüyolar diye gerçi nerdeyse hepsi yaşıyor doğan yavruların yinede çok endişeleniyorum .Teşekkürler bilgileriniz için.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    100*45*40 cihclid tankım

Duygu Hanım konu içirisinde söz edilen balıklar gerçekten üremesini doğal bir meziyet olarak çok çok iyi kazanmış bir tür. Fakat tahmin edeceğiniz üzere doğa dengesini sağ kalacak olan az sayıdaki zeki yavru üzerine kurmuştur. Fakat akvaryumlarımızda bu doğal özellik neredeyse %100 çalışıyor. Bu türün yavruları ürettikçe heba oluyorsa bir yerde durmak gerek. Adınız gibi duygusal bakıyorsunuz gibi görünse de üremelerini kontrol altına almak zorunluğunun olması gibi de bir gerçek var karşımızda. Size katılıyorum balıkları elden çıkarmanız konusunda. burda:gif

8. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Çok özür dilerim ben Yavuz la ağız dalaşına girmek istemem Portalda en sevdiğim insanlardan biridir. :hepiniziseviyorum:

9. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    100*45*40 cihclid tankım

Duygu hanım ne güzel bir akvaryum. :) Sağlıkla büyütün Tanrı'nın izniyle fakat sadece balıkları değil. :)

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Bende özür dilerim herkesten. Teşekkürler Kaan sende benim için öylesin. ;)

Sayfayı Paylaş