1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

10*80W Aquascience T5 Kombinasyonu Yardım Lütfen

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde mlh tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. mlh

mlh

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Melih Bulut
    Merhaba Arkadaşlar,

Kurmaya çalıştığım 160*80*55(h) ölçülerindeki tankım için 10*80W armatür almayı düşünüyorum. Bir kaç firmayla görüştüm, akvaryum ölçülerime göre bazıları 10*80W ideal derken bazıları ise 8* hatta 6* bile yeterli diyor kafam çok karıştı.

Beslemeyi düşündüğüm tür canlıların listesi:
    Mushroom, Zoanthid, Anemon, Brain coral, Yuma türleri, Tube worm, Polyp ve balık çeşitleri.

1- 10*80W kullanırsam Cyano veya aydınlatma ile alakalı istenmeyen yosunların oluşumunu engellermiyim yoksa tetiklermiyim.

2- Çok çok koyu bir mavi ton istemiyorum, Beyaz/Mavi arası ama maviye daha yakın bir görüntü için Aquascience markasında şu kombinasyon ile istediğim tonu yakalayabilirmiyim. Tabi daha önemlisi bu kombinasyonu kullanırsam birinci sorudaki problemi yaşarmıyım.

Aquascience Blue - 22.000K - 4 Adet
    Aquascience Duo - 17.500K - 2 Adet
    Aquascience Special - 15.000K - 2 Adet
    KZ Fiji Purple - 2 Adet

3- Beslemeyi düşündüğüm türlerin listesine göre sizin kombinasyon tercihiniz ne olurdu.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Sayfayı Paylaş