1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

:( Şifre sorunum

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde ozlemm tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Konuyu nereye açacağımı bilemedim saat:gif akvaryum portalı.com giriyorum şifre yanlış diyo. Her seferinde yeni şifre almak zorunda kalıyorum. Delirecem :bilmem:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özel mesaj ile şifreniz ne olmasını istiyorsanız bana iletin düzenliyelim. Şu an sistemde bir sorun görülmüyor Özlem Hanım.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Temel abi şifreler sanırım tekrardan değişmiş. Bende giremedim 5-6 saat önce başka bir bilgisayardan denedim otomatik kayıtlı olmadığı için şifreyle girmek zorunda kaldım 3 kere denemem rağmen şifrem yanlış dedi. eni şifre aldım ve girşi yapıp şifremi değiştirdim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Durumu anladım Fatih, Ip numarası değiştiğinde forum korumaya geçiyor. Bunu ayarlarız fakat güvenlik açısından konuya bakmamız gerek.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi ben telefonumdan da bağlanıyorum. Orada da üyeliğim kayıtlı otamatik giriş yapıyor yani. Ama başka bir bilgisayara geçtiğimizde her seferinde yeni şifremi istememiz gerek ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elbette o şekilde olmaması gerek. Bakacağız buna Fatih.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi yine başka bir bilgisayardan giriyorum yine tekrardan şifre istedim :( Kısa zamanda çözüm bulunursa sevinirim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Çok enteresan bir durum ama ben 3 farklı pc'den foruma rahatça bağlanabiliyorum.Hiç sorun çıkmıyor.Bence arkadaşlar cookies'lerini silip tekrardan foruma girmeyi denesinler.Bende iş yerinde opera'dan bağlanmaya çalışıyorum.Ama her hangi bir konunun içine girmezsem üyeliğimi çalıştıramıyorum.Ama bu tamamen benim teknik sorunumdan dolayı.. Ama farklı pc'de girerken şifre yanlış demesi bana cookies'lerin temizlenmesi gerektiği anlamını uyandırdı.

Erman Pehlivan, reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Volkan abi sözü geçen Opera browserı yer yer yapabiliyor dediğin olayı. Sebebi de cache kullanıma yönelik bi browser olması. Normalde karşıdan ilk aldığı verileri tempe kopyalıyor ve siteye girdiğin zaman cache klasörüne ilk kopyaladığı verilerden çalıştırıyor. Yani bizim hostingimizden aldığı grafikleri kullanıyor ama bilgisayardakileri öncelik olarak çalıştırıyor. Senelerce opera kullanan birisi olarak bunları söyleyebilirim. Safari kullanıyorum şimdi ve sorun yok. Herkesin kullandığı mozilla bile bazen uyumsuz olabiliyor. En iyisi aslında internet explorer 8.

Şifre sorusuna gelince; geçtiğimiz haftaya kadar evimde internet olmadığı için sürekli internet kafeden sitemize ulaşmak zorunda kalıyordum. Konu bahsi geçen şifre yenileme problemi ilk kez duyuyorum. Sorun cookie lerden yapıyor olsa bile; vbulletin scripti forumdan çıkışta bütün cookie leri temizler. Yani demek istediğim şifreleme cookielerden farklı bir sistemle gerçekleşiyor. Herhangi bir sorun veya sıkıntı görünmemekle birlikte fatih ve özlem hanıma kullandıkları browser ları sormak gerek. Bilgisayar farklı olmasından kaynaklanan bir sorun değil bu diye düşünüyorum.

Özlem hanım: ilk giriş yaparken Beni Hatırla Kutucuğunu aktif ediyormusunuz? Kullandığınız tarayıcı mozilla firefox mu?

Şöyle bir açıklama daha yapayım;

sistemin beni hatırla kutucuğundan hariç kullandığımız tarayıcı (mozilla firefox veya internet explorer 7 - 8 ) gibi programlarda vbulletinden hariç beni hatırla (şifre kaydetme) seçenekleri mevcuttur. Başıma gelen olay şu şekildeydi, mozilla kullandığım zamanlarda şifre ve kullanıcı adı kayıt edilsin mi diye sormuştu. Bende evet dedim. Şifremi değiştirdim bi süre sonra ama, Kullanıcı adı kısmına Erman Pehlivan yazdıktan sora şifre hanesine; şifremi girmek için tıkladığımda tıkladığımda kullanıcı adı ve şifremi firefox kayıt ettiği için otomatik olarak eski şifremi yıldızlı şekilde yazıyordu. ******* şeklinde.. Bende girişe bastığımda girmeme problemi oluyordu doğal olarak. Yani şifremi değiştirmiştim çünkü ve eski şifremi otomatik yazıyordu firefox.

Çözüm:

Önbelleği ve bütün çerezleri silmekten geçiyor.

Nasıl Yaparım? :

Eğer mozilla firefox kullanıyor iseniz; Menü çubuğundaki Araçlar simgesinden Yakın Geçmişi Temizle'yi seçiniz. Temizlenecek Zaman Aralığı'nı HERŞEY seçiniz ve aşağıdan Ayrıntılara basınız. Aşağı doğru açılan bölmedeki bütün kutucukların; özellikle de Site Tercihleri'nin seçili olduğundan emin olduktan sonra Şimdi Temizle'ye basınız.

İnternet Explorer Kullanıyorsanız; Araçlar sekmesinden İnternet Seçeneklerine gelin ve Tüm verileri sil butonunu tıklayınız. İE sürümünüz eski ise Araçlar --> İnternet Seçenekleri --> Dosya Sil, daha sonra Tanımlama bilgisi sil, daha sonra da geçmişi sil butonlarına basınız. Son olarak ta yukarıdaki içerik sekmesinden otomatik tamamla yı tıklayınız. AÇılan küçük kutucuktaki formları sil ve parolaları sil butonlarını tıklayınız...

En son değiştirdiğiniz şifreniz ile tekrar sistemimize giriş yapmayı deneyiniz...

Çözüme ulaşamaz iseniz buradan veya özel mesaj yolu ile durumu bildiriniz.

reis bunu beğendi.
  10. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Erman Bey beni hatırla butonum aktif değil. Mozilla firefox kullanıyorum. Bu akşam birkaç defa çıktım girdim problem yok. Her seferinde yeni şifre almaktan bıkmıştım :)

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Sorun olmamasına sevindim ;)

ozlemm bunu beğendi.
  12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi bugun girdiğimde de yanlış şifre dedi :( Tekrar şifre istedim düzelttim tekrardan. 2 farklı pc' den de denedim. Bir sorun var :smiley33:

13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Fatih dediğim uygulamaları yaptın mı ?
    Ek olarak şunu söylemeliyim; şifreni girdikten sonra yanlış uyarısı geliyor ya, o uyarıdan sonra forumlara tıkla, forum ana sayfadayken birde ana sayfada F5'e basıp sayfanı yenile bakalım, giriş yapmış olacakmısın yoksa yapmamış mı ? Bilgilendirirsen sevinirim fatih. :)

Sayfayı Paylaş