1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İtiraf Etmeye Ne Dersiniz ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde dr_glicocalix tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Arkadaşlar diyorum ki hobiye başlayan ve hala bu hobiyle ilgilenenler yaptıkları canilikleri itiref etsin. Hem biraz vicdanımız rahatlar hemde yaptıklarımızdan dersler çıkarabiliriz. İlk ben başlayayım:

Üzülerek yapıyorum bu ititrafı, arkadaşım akvaryumunda bulunan bir erkek bir dişi zebra cikleti akvaryumuna yeni balık aldığı için bendeki boş olan akvaryuma getirdi geçici olarak. zebra besleyenler bilirler eğer çift olmuşlarsa bir küp üremeleri için yeterlidir. Yaklaşık 20 gün kaldılar bende ve 15. günde yavruladılar. Hemde ne yavrulama, 400 tane vardı herhalde. 20 günün sonunda zebraları başka bir arkadaşa postaladım. Çünkü akvaryum bana lazımdı beyaz prenses yavrularım için. Peki ben ne mi yaptım; beyaz prenses yavrularını alıp küçücük zebra yavrularının olduğu akvaryuma attım ağla:gif Sonuç çok vahimdi. Beyaz prenses yavruları zebra yavrularına yamyam gibi saldırdılar yiyebildiklerini yediler yiyemediklerinide öldürdüler. Pişman mıyım? Bilmem şu an beyaz prenses yavrularım o kadar sağlıklı ki üzülsem mi sevinsem mi bilemedim doğrusu saat:gif Zebra ciklet besleyenlerden özür dilerim beni affedin ne olur... pardon:gif

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Bazen su çok kirleniyor.Eğer acilen su değişimi yapmam gerkiyorda bende dinlenmiş su yoksa çeşme suyu koyuyordum.Elimdeki dinlenmiş su akvaryumumu doldurmazsa hala üstüne çeşme suyu ekliyorum bir tas bile olsa... ağla:gif

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    .Ş. Bu hafta içi Ömerli barajında tuttuğum birçok gambusyayı oltanın ucuna taktım iğne gambusyanın karnına batıyor yavrular fışkırıp kovada yüzmeye başlıyordu :) işim bitince o yavrularıda toprağa döktüm, az öncede birkaç inci balığını ölmelerini beklemeden klozete postaladım.

4. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kılıkkuyruk balıklarımı yediği için bilmeyerek aldığım albino kedi balığımı o sıra beslediğim etçil piranhaların akvaryuma atmıştım.Balığın karnından bir ısırık kopardılar,barsakları falan dışarı çıktı.Biraz daha bekledim belki yerler diye ama piranhaların oralı olmadığını görünce buzlu su yöntemi ile kedi balığının infazını tamamaladım...

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Vay sizi caniler vay . sopa:

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Şeyyy ben birde çocukken beslediğim tetrazonumu lepisteslerimi ısırdığı için cichlidlere vermiştim.

7. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Düşündüm, düşündüm, düşündüm.. İtiraf edecek bir şey bulamadım. Artık şimdiden sonra ayarlayacaz bir şeyler :F

Ne mutlu bana ;)

8. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    En az benim kanadar cani aquarislerinde bu forumda paylaşım yaptığını bilmek içimi rahatlattı :F smiley18.gif

9. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Ben de kendimi bazen acımasız sayardım. Artık çok merhametli olduğuna inanıyorum Emrah Beyden sonra :heyo:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar;

Platformun ilk kurulum günlerinde birilerinin başlık açmasını ve mesaj yazmasını beklediğimiz o zamanlarda açılan her başlığa cevap yazıyordum, nedir ki cevap gelmiyor veya kimse yok denmesin diye. Başlıkların kaliteli gidişatla sayfalarca olması platformların yüz akıdır. Sanırım sayfalarca olmasını istemeyeceğim başlık bu olsa gerek. :)

Hobinin başlangıç aşamasını ben çölü geçmek için başka alternatifi olmayan yola benzetirim. Çölü geçtikten sonra ancak yol çeşitli yerlere ve yollara ayrılır ancak ilk önce tek olan yolu bir süre gidip bitirmek gerekir. Kısaca aynı yoldan geçen insanlar olarak benim itiraf edeceğim birşey yok diyen var mıdır bilmiyorum ?

Bedel ödeyerek öğrendiğimiz dönemlerde dış filtre ile tuzlu su akvaryumunu bir noktaya getirip sonra balıkların çoğunu öldürünce danıştığımız esnaf abimiz verdiği bilginin yanında konuyu hep bir malzemenin veya ekipmanın yokluğuna bağlardı. Bugün bazıları soruyor bu kadar dıy katagorisi neden var diye portalda ? :) Aslında 5 ayrı katagoriydi sonra 3 olarak belirledik. Çünkü deniz balığının bile basit hastalığını akıntı azlığına bağlayıp daha büyük kafa motorlarını biz satın aldık. Tabi ps çöplüğüne dönen evden söz etmeye gerek yok.

İşte bu dönemlerde 120 dolar verip test kitlerini alıp makam şöförü olan Yıkıktemo kimyagerliğe soyununca balık olmayan akvaryumuna test yapıp tamam deyip bir 120 dolarda aslan balığına verip akvaryumuna ekleyince olanlar oldu. Balık akıntı karşısında gövde soyulmuş, yem yemez. O sinirle balıkta test kitleride balkondan aşağı tarafımca atılmıştır. Ancak dedimya bedel ödeyerek öğrenilen zamanlardı. Artık balık veya canlı alacağımda 10 kere ekipman alacağım zaman ise 20 kere düşünüyorum. Test kiti o günden sonra eve girmemiştir. Faydasız demiyorum ama yeminliyim ben almam.

Benim bu başlık içerisinde en çok hoşuma giden yönetici konumundaki Emrah kardeşimin mesajıdır. Siteyi temsil ediyor olabilir ancak açılmış bir başlığa şeffaf olarak itirafını yapması şahsen hoşuma gitmiştir. Unutmadan daha itiraf edecek çok şeyim vardır bu aklımda kalan. saat:gif

Saygılar...

11. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    dr_glicocalixin bahsettigi arkadaş benim:)

Zebra olayına gelince zaten yavruların yaşama büyüme şansı yoktu. :bilmem: Bu yüzden (en azından)doğadaki şekilde hakkın rahmetine kavuşmuş oldular..Ama yaptığımız yanliş mı ? Evet yanlış. Besleyemeyeceğimiz balıkları almamalıyız, bir de üreme ortamı hiç sağlamamalıyız.

Saygılar...

12. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Kişisel hatalar yaptığımı zannetmiyorum şimdiye kadar.
    En son yaptığım hata,hatada demiyelim artık.
    Yemleme için 2000 debili iç filtremi kapatmıştım.Yaklaşık 20 dakika çalışturmadım.
    Çalıştırmamla birlikte 1 adet dişi demosanim parçalar halinde iç filtreden çıktı.İç filtre kapalı iken içine girmiş,çalıştırmamla parçalanarak çıktı.Şimdi yazarkene bile üzülüyorum.Sıkıntımdan 2 gün uyuyamadım.

Balık kaybına hiç tahammülüm yok.Toplu ölüm filan olursa bu hobiyi bırakırım.
    Allah(cc)bu acıları tattırmasın bana

13. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ne toplu ölümler gördük be Özgür :) kaç defa hobiyi bıraktım biliyomusun :D ama hep bi bahane bulup 3-4 balıkla yeniden başladım can:gif

14. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Emrah kişiden kişiye değişiyor.Balık ölümüne hiç tahammülüm yok.
    En son demosani gözümün önünde parçalandı.2 gün uyumadım,sıkıntımdan ağzımdan yara çıktı.

Birazda biz ciklet beslediğimiz için ölüm biraz bize garib geliyor.Canlı doğuran besleyenler için gayet normal bi durum oluyor.Ne biliyim bana ters o işler,onlarda benim ailemin parçası.

Sayfayı Paylaş