1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul Otoshow 2015

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde KGEYGS tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    WV almamaya tövbe edenlerdenim. Bu zamana kadar toplam 14 otomobil değiştirdim, 0 km olarak aldığım Golf 5 fsi, benim otomobil konusunda yaptığım en büyük hataydı. Araba bu süre zarfında aralıklarla 2 ay kadar serviste yattı.Lanet okuyup fsi'yı sattıktan sonra tekrar Mazda'ya dönüş yaptım.Bu markayı 3. kez kullanıyorum ve beklentilerimi tamamen karşılıyor.Sorunsuzluk isteniyorsa eğer; Japon derim.

ka2n, 8020_r31s ve corax bunu beğendi.
  2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Mazda görüntü olarakta hoş bir araba.

mekatronik bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Budur ;

IMG_1453.JPG

Kaputu herhalde en son 2 sene önce falan açmışımdır. Hareket ediyorsa motor hala yerindedir diye düşünüyorum. :D İşin şakası bir yana, daha üst sınıf otomobillerimde oldu fakat çeşitli nedenlerden ötürü bu marka kadar huzurlu olduğum başka bir marka olmadı. 2011 3.20 d kullanıyordum mesela, farı kırdım ve sonuç : 1400 eu. Her servis bakımında rahat 1000 tl giydiriyorlardı. Mazda böyle değil,fukara otomobilidir.Türkiye'de pek pazarı yoktur,olmadığı daha iyi. Büyük konuşmak istemiyorum ama ben Alman'dan ağzımın payını 2 defa aldım, üçüncüsü çok zor olur.

ka2n bunu beğendi.
  4. Mazda iyi araç fakat 2. El biraz sıkıntılı he bir de şu var kimsenin arabası kimsenin elinde kalmaz önemli olan minumum zarar etmek alırken de satarken de. Ben Şu an 2015 model manuel golf 7 kullanıyorum sıfır aldım ..alalı 2 ay oldu bir sorun yaşamadım ama kullanan arkadaşlardan da bir şikayet duymadım su ana kadar. Açıkçası 2012 civic hb vardı ondan çok çok daha konforlu ve rahat bir araç. .

mekatronik bunu beğendi.
  5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Japon alırken konfor aranmaması gerekiyor, o konuda açık ara Alman üstünlüğü var. Bahsettiğin Honda gibi Mazda'da konfor yönünden(Ben At arabası diyorum buna) sıkıntılı fakat ben bu beklentimi ön planda tutmadığım için hayal kırıklığı yaşamıyorum. Daha ziyade güvenlik benim için ön planda ve sırf bu yüzden yetkili serviste Eibach alçaltma kiti montajı ile beraber Jant ve lastik ebat değişimine gittim. İş icabı bazen uzun yol seyahatlerim oluyor, bu gibi durumlarda otomobilin özellikle yüksek süratte yol tutuşuna dikkat ederim.(sürat felakettir,yapmamak lazım :rolleyes: )
    Bir otomobili almadan önce '' Bunu 2. elde nasıl satarım'' şeklinde hiç düşünmedim. wv,toyota,pug grubu,renault v.s. otomobillerin bazılarını almış olsamda, satış düşünerek almadım. Fakat ben söylemek istediğini çok iyi anlıyorum, mesela Wv grubundan bir otomobil satmaya kalksan 4-5 günde satılır. Mazda için ise belki 2 veya 4 ay beklemek gerekiyor.Fakat buda benim için çok önemli değil çünkü Wv'nin bana satın almada opsiyon paketi olarak sunduğu özellikler, Mazda'da standart donanım olarak yer alıyor genelde. Almanlar genelde opsiyon paketlerini geniş tutar, bir otomobil beğeniriz mesela fiyat : 70.000 tl. O da olsun buda olsun dendiği zaman 100.000'e çıkar rakam.
    Mazda için Türkiye pazarı önemli pozisyonda değil, onlar daha ziyade Amerika ve Avrupa ülkelerini ve kendi iç pazarlarını düşünüyorlar, üretimde de genelde bu ülkelerin tercihlerini dikkate alarak biçimlendiriyorlar.Mühendis kafasıyla otomobil üretip aynı kafayla satmaya çalışıyorlar. Ticaret apayrı bir durumdur ve erbabına bırakılmalıdır, diğer türlü iyi bir otomobil üretilmiş olmasına karşın pazarlama-satış stratejisi geliştirilmezse ortaya Mazda'daki gibi bir durum çıkar.Ben onlara butik araba üreticisi gözüyle bakıyorum.Çeşitli Avrupa ülkelerinde yapılan testlerde kaç defa en sorunsuz 1. sıradaki otomobilde seçilse de , hiçbir zaman bir Wv gibi global olamayacaktır. Olmasın da zaten, bu bir bakıma benim gibiler için iyi...
    Kısaca, otomobil tercih meselesidir, zevkler ve renkler tartışılmaz...;)

ka2n ve Gkhan bunu beğendi.
  6. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Arkadaşlar otomotivci ve şasi onarımı hakkında eğitmen olarak benim tavsiyem özellikle can güvenliğinde Alman araçları olmuştur .
    Çarpmalarda en az hasarı yaşam kabinine yani yolcuların olduğu yere minimum hasar veren şasi özelliği Alman arabalarındadır
    Ülkemizde her keseye göre bir çok Alman markası mevcuttur ...

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    +1 güzellikten çok emniyet baz alınmalı...;)

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi fiyat performans aralığı olarak başarılı iç aksesuar olarak pek boş olmayan ayrıca yakıt tüketimi konusundada başarılı benzinli manuel bir araç arıyorum abi hiç bir yerde 0 da başarılı araç bulamadım içleri çok boş geldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    www.euroncap.com

Bağımsız derecelendirme kuruluşudur. "Arabanız ne kadar güvenli" linkine tıklayarak ncap notuna ulaşabilirsiniz.

Dünya'nın bir numaralı otomotiv ülkesi, ekol olmuş ve teknolojisi tartışılmaz seviyede olan ülke. Diğer yandan her ürettiği de çok başarılıdır demek çok mümkün değil. Bmw 3 serisi için geçtiğimiz senelerde yayınlanan bir makalesinde durum hiç iç açıcı değildi, mesela. ;)

10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    İstisnalar müşterilerin beklentileri farklılık gösterebilir hiç şüphesiz
    Basit bir test yapabilirsiniz herhangi bir Japon arabasının kapısını açıp kapatın ağırlığı ve sesi dinleyin sonra aynı testi herhangi bir Alman arabasında deneyin farkı göreceksiniz
    Evet Japon araçlarının motorları 1 milyon km yapar derler ama ben bugüne kadar hiç aynı arabayı 1 milyon km olana kadar kullananı görmedim zaten bu Kilometre olana kadar kaporta da çoktan sesler gelmeye başlar

Gkhan bunu beğendi.
  11. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    euro ncap, adac, iihs'den ve yeni nesil karbon çelik, aluminyum alaşım, karbon fiber' i anlatan uzun bir yazı yazmıştım fakat konunun gereksiz yere uzayacağını düşünerek sildim. Biz marka bağımlısı bir toplumuz ve bu durumda söylenecek çok fazla şey kalmıyor ortada.

Dileyen dilediği otomobili alıp kullanıyor zaten, sonuçta serbest pazar ekonomisi diye bir şey var. Benim için ise sadece ulaşım aracı olmasından ziyade, aynı zamanda keyif meselesidir. Sizinle farklı şekilde düşünmemiz de gayet normal Aşkın bey, ben kendi eşimle bile bu konuda anlaşamadım ve ona da geçen sene Polo otomatik aldık. :)

King Elvis ve Gkhan bunu beğendi.
  12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bazen sen arabayı alamazsın abi, o seni alır. Vin abiye selam.

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    1964 potiac gto, en sevdigim arac. Durum ve vaktim olsa kesinlikle bu arabaya binmek isterdim.

TencoMelih ve mekatronik bunu beğendi.
  14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi niyetlenip bir garaj yapmak lazım aslında. Ankara ekibi ile. Kasa sağlam arabaları toplarız. Yontar biçeriz. 1.3 ecotech motor koyarız 50 ile gideriz :D

Mesut Abi arabada yapıyor muydu. :)

mekatronik ve veysel bunu beğendi.
  15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Çok yakında.. :)

TencoMelih, veysel ve mekatronik bunu beğendi.
  16. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Çok fena bir makina, saygıyla eğiliyorum önünde.

Benim favorim ise :

image.jpg

Eleanor diyorum, deli ediyor beni. Merter civarında trafikte karşı şeritten geçti, kafamın içinde uyuşukluk hissettim.

TencoMelih, ka2n ve LostRua bunu beğendi.
  17. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Angara'lılar anlar klasiklerden. Zamanında bir arkadaşın akrabasının 64 buıck V8'ini beraber İstanbul'a getirmiştik. Yola çıkarken 7 silindir çalışıyordu ve sahibi " gider o, 7 tanesi yeter" demişti. Gerede civarında 1 tanesi daha gitti. Maslak oto sanayisine geldiğimizde Amerikancı usta "5 silindirle buraya kadar iyi gelmişsiniz" demişti. :D

veysel ve ka2n bunu beğendi.
  18. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Honda ACCORD ile 1.6 milyon km yapan birisi vardı.Honda aracı alıp adama sıfırını vermişti.

http://www.arabam.com/otomobil-habe...-accord-u-ile-1-6-milyon-km-yol-yapti-/293857

Radara yakalandığımda polislerdeki toyatanın 695 binde olduğunu gördüm.Benzinde kullanıldığı zaman milyon km bana imkansız gelmiyor.

Arabada volvo yu tek geçerim.Biraz yaşlanınca volvo alacağım.Şimdi alıp arabayı istanbulda heder etmek istemiyorum:D

mekatronik ve veysel bunu beğendi.
  19. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Son sözümde güvenlikten bahsettim bakıyorum herkes Amerikan arabası resmi paylaşmış ....;)

8020_r31s bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alman gelsin bir tane de abi.

Patron alıyor biz biniyoruz,:D yoksa ruyalarımızda anca bineriz.:D

IMG_20150729_175101.jpg

Diger aracla çektirdigim fotoyu bulamadım, tam manyak bir şey diğeri servise götürdüm geçen gün deli gibi bir araba. 911 carrera 4 gts

Arada servis, benzin derken buzede ufak keyif yapmak düsüyor.

King Elvis, ka2n, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş