1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İki günlük ciklet balıklarım hareketsiz dipte duruyorlar

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde dolly tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. dolly

dolly

İsim:
    Fulya
    İyi akşamlar bi konuda yardımınızı rica ediyorum. İki gün önce küçük akvaryumda motor, kumlar, yavru sarı prenses ve mavi imparator balığı hediye edildi bana. Kumlarını petshopta yıkamışlar eve gelince akvaryuma koydum su bulandı balıklar zehirlenmesin diye yarısını döküp aynı sıcaklıkta su ekledim. Balıklar hareketsizdi ilk deli gibi aşağı yukarı hareket ettiler sonra dipte kaldılar. Ertesi gün hafif yan şekilde yerlerinden oynamadan yattılar. Bugün kalktığımda mavi olan ters dönmeye yakın bi şekilde biraz da şişmiş olarak yatıyorsu sarı olanında dıştı gibi mukozamsı bişey salgıladığını motorun çekmesiyle çıkamadığını gördüm motoru kapattım. Akvaryumcuyu aradğımızda sıcak su koyun ve motoru açın dedi. Hiçbir işe yaramadı savrulmaya başladılar araştırsım yeni akvaryumlarda silikon zehirlenmesi olabilir başka bir şeye alın yazıyordu aynı sıcaklıka arıtma suyu koyduğum kavanoza koydum mavi olan bi kez yüzdükten sonra sarının yanına dibe indi. Petshopa gidip ilaç vs ne gerekiyorsa yapalım dedik eğer şiştiyse kabız olabilir biraz ıspanak verin onlar yer dedi verdim yemlerini de ıspanağı da yemedîler ne yapabilirim acaba? image.jpg Şuan ki hali kavanozda ıspanaklarla normal durdukları fotoğraf.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      83,1 KB
      Görüntüleme:
      1.042
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      93,1 KB
      Görüntüleme:
      1.039
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      90,3 KB
      Görüntüleme:
      1.032
  2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    2 günlük akvaryuma balık koyup öldürmüşsünüz. Sudaki klor bile gitmemişti büyük ihtimal. Geçmiş olsun.

3. YİĞİDOO

YİĞİDOO

İsim:
    MEHMET
    Suyun dinlenmis olmasi gerekti en azindan eski suyun.uzerine bir miktar yeni sudan ilave edip alistirmak gerekti

4. dolly

dolly

İsim:
    Fulya
    Şu an yapılcak bir şey yok mu peki

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yaşayan balığınız kaldıysa, damacana su ile %50 su değişimi yapın. Ancak sıcaklık kesinlikle aynı olsun. Hava taşı bağlayın, son ayarda çalışsın. İç filtrenize-dış fltrenize varsa karbon kömür koyun.
    Adını sanını bilmediğiniz ilaçları yöntemleri sırf akvaryumcu söylüyor diye uygulamayın; araştırın, ben bu bu ilaçlardan istiyorum diye gidin akvaryumcuya.
    Bir daha balık kaybınız olmaması dileğiyle.

6. dolly

dolly

İsim:
    Fulya
    Balıklar direk akvaryumun içinde yarısından fazla su dolu olarak verildi iki saat bekletip dereceyle aynı sıcaklığa geldiğinde suyu tamamladım tabi ama yeterli bir süre değil bu. Dediklerinizi yapıcak ilginiz için çok teşekkür ederim inşallah böyle bi olay yaşamam bi daha beni de çok üzüyor Can taşıyan bi varlığı hastalandırıp acı çektirmek istemem. Tekrardan teşekkür ederim.

ka2n bunu beğendi.
  7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Demek istediğimiz de aynen bu. Birçok kişi malesef sizin gibi bir bakış açısına sahip değil. Ölürse yenisini alırım tarzında yaklaşanlar var. Bu balıkları kurtarmaya bakalım, sonrasında tekrar yardımcı oluruz.

8. dolly

dolly

İsim:
    Fulya
    Hayır kesinlikle hiçbir hayvan bi oyuncak ya da para verip alırım sıkılınca veririm aman kim uğraşıcak onlarla deyip ilgilenmeden ölüme terkedilcek şeyler değil ya da ilacı daha pahalı ilaç alacağına yeni balık alırım dencek bir şey değil. İlk geldiklerinden beri halsiz oldukları için tecrübesiz olduğum için kendi kendine düzelir ya da ölür diyemediğim için bişeyler yapmaya çalışıyorum. Sizin tecrübelerinizle bilgileneceğim teşekkürler. İyi akşamlar.

ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş