1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Özgecan ASLAN

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Maalesef son gunlerde artarak devam eden kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi.
    Detaylarını hepimizin bildiği insanlık dışı bu eylemin faillerinin gereken şekilde hatta mumkuse yine insanlik dışı yöntemlerle cezalandırılması en büyük şahsi dilegim.
    Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Glsn, Erdal, basma tulumba ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen katılıyorum Amerikadaki gibi geni bozukların asılması lazım idam kararı tekrar çıkmalı.
    Özgecan Aslan olayı sevgililer gününde olması bayağı manidar oldu. :(
    Mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin...

basma tulumba, YMR_AY ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Biraz önce balkonda sigara içiyordum, densizin biri arabanın içinde karısı ile tartışıyormuş arabanın kapısı açıldı kadının boğazına sarılıp kadını iki büklüm etti şerefsiz bir yerini kıracaktı. Bunun gibileri asacaksın ama olmadık yerlerinden.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu adamlar hakkında aklıma ne ceza gelirse gelsin yeterli olacağnı düşünmüyorum. İdam kurtuluş olur böyle şerefsizler için. Özgecanın yaşadığı acının aynısını yaşayabilmelerini dilerdim.

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Savunmasız bir kadına saldırmak, boğazını sıkmak kolay geliyor tabi. Atacaktınız abi taban çanak kafasına ne varsa. Sonra buyrun meydan dayağına. Tabi korkup kaçmazsa, sonuçta karşısındaki kendini savunamayan çaresiz bir bayan olmayacak.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
  8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Büyük konuşuyorum, dört yıl ceza bile almaz bunlar. Örnekleride var hani 10-15 kişi bir çocuğa tecavüz etti doyurucu bir ceza almadı, bir adam kıza tecavüz etti kızla birlikte birer bira içtiği için hafifletildi. Diğer yandan kadının belkide tek savunma silahı olan tırnaklarıda zevkten yapıldığına yorulabiliyor. Oysa hukukumuzda evli bir çift tartışsa ve kadın eşim benimle istemeden birlikte oldu diye bir talan beyanda bulunsa adamı süründürürler. Hukukumuz bu denli kötü bir halde iken malesef bu konular gündemde kalmaya devam eder. Olay hakkında söylenecek bir şey yok. Sadece hukuku eleştirmek istedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Erkek egemenliğinin olduğu bir portalda bayan gözüyle ne yazabilirimki.Sadece toplumda bayan olarak ayakta durabilmeyi birazcık olsun dillendirebilirim.
    Çalışma arkadaşlarımın arasında önce erkek evlat sahibi olup sonradan bir kızları olan beylerden bazıları şimdi baba olduğumu anladım,acayip sorumlu hisseder oldum kendimi diyor.Neden sizce?
    Toplumda bayansanız; heleki eliniz yüzünüz düzgünse,ağzınız laf yapıyorsa, yakınınızda olanlar eğlenceli vakit geçiriyorsa taciz mutlaka ve mutlaka kaçınılmazdır.Taciz illa eylemsel olmazki.Sizi sözle,davranışla mutlaka taciz ederler.Tepki gösterincede sen yanlış anladın yanıtıyla karşılaşırsınız.Kadın salaktır ya istemi dışındaki bir gelişmeyi adlandıramaz anlayamaz sanırlar.Bu durumlar beylerin teşhir edilmeden hayatına devam etmesiyle sürer durur.Yeni bir av çıkana kadar.Kadınsa hep acabamı,benim yaptığım bir davranıştanmı yüz buldu.. gibi kendini suçlamalarla geçirir günlerini.Kendinizden pay biçin.Bir kadını beğenmeyip birlikte olmamışsanız olmazsınız, o kadar.Kadınsa kendini beğenen bir erkeğe istemiyorum demişse neden sorusunuda yanıtlaması istenir.Basitce istemiyorum yanıtı hiç bir zaman geçerli sayılmaz.

Deniz Atlı Prens, Erdal, Pennywise ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Toplumda yozlaşma tüm hızıyla devam ediyor.... Her birey için erkek kadın fark etmez...

Resmi görmek hiç zor değil, tecavüze yeltenenmi yoksa ölüyü yok etmesine yardım eden BABA mı suçlu?

Daha derinleri sorgulamalı.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Şubat 2015
    Erdal, SoulSlayer ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bu olay taaaa kız evlat sahibi olduğunda kendini daha sorumlu hisseden babaya kadar gidiyor.O baba vaktiyle veya halen kız çocukları için kafasından geçen çirkinlikleri biliyor çünkü.Şimdi kendi kızı için bunlar düşünülecek,yapılacak işte bunlar için eyvah diyor.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Peki ya o BABA ile evlenip dünyaya böyle bir yararık getiten ANNE

Toplumumuz bozuldu arkadaşlar.

Benim 2 kızım var...

Etrafımdakilere bunlar benim çocuğum değil dediğimde insanlar çok tepki verdi.

Benim değil Allah ın emanetiler. Her ruh aynı zamanda yaratıldı. Dünyaya geliş zamanları farklı sadece. Emanete hıyanetin cezası nedir, içinde GERÇEK Allah korkusu olmayan özellikle MERHAMET duygusu köreltilmiş insanlardan ne bekleyebilirsin.. Koca bir HİÇ.

Daha bunlar iyi zamanlarımız....

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne olduu :) anne şimdi o çocuğu tek başına getirire mi döndü olay.Bu ülkede kadınlarımız tecavüzcüsüyle evlendiriliyor.Dayaktan karakola sığınan kadınlarımız karakolda barıştırılıp tekrar koca evine gönderiliyor.
    Nasıl bir toplum haline geldik?

14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Yağmur hanım benimki ironi zavallı kadın zorla evlendirilmiş seki öyledir... Ne günahı olabilir...

Daha derine lütfen

Kadın Erkeği yok İNSAN lığın... Anlatabilmişimdir bölünmek parçalanmanın en kolay yoludur.

YMR_AY bunu beğendi.
  15. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Türkiye kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan ilk ülkelerdendir deriz hep de, anlamını hiç sorgulamayız. Aslında verilmiş olan bu hak sandıkta bir oy atma işi değildir, bu hak kadınlara birey olma hakkı tanımaktır. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında kadın yada erkek, ayrım yapmaksızın her kişi istisnasız bir bireydir. Bu neredeyse bir asır önce kağıt üzerinde tanınmış bir haktır. ancak görüyorum ki bir asır sonra hala daha kağıt üzerindekini, gündelik hayata adapte edememişiz.
    Bir gün biz erkekler, kadını cinsel bir obje olarak görmeyi bırakıp, birey olarak görmeye başlayacağız, o gün bu ülkede yaşayan her bir kadın ve o kadınların babaları/kardeşleri/eşleri/çocukları olan biz erkekler gerçekten çok daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamaya başlayacağız. Ama ne yazık ki o gün bugün değil, maalesef o güne yakın bile değiliz...

Pennywise, Alparslan, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yaşasın idam cezası...

17. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    İdam cezası ile de iş çözülmez. Bkz. İran v.b. Ülkere . Önemli olan toplumda insan olarak birey yetiştirebilmek. Kaçımız insan olmanın özelliklerini yerine getiriyoruz. Yolda , çarşıda, trafikte , pazarda , maç seyrederken , v.b. Biz kendimizi kültürlü insan sanırız ama biz bile çoğu zaman benliğimize yenik düşeriz. Çünkü eğitimimiz zayıf , çünkü sosyal çevremiz zayıf , çünkü ....
    Biz bu çünkü leri kaldırmadıkça daha biz insan olamayız... Fatih hocamın dediği gibi resim çok derin ancak bakmayı bilmek gerekir.

Pennywise, Alparslan, YMR_AY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu Ulusun son ER kişileri Çanakkalede, Trablusta, Filistinde, Kıbrısta, Sarıkamışta, vs... Canlarını verdiler . O zamanlar Türk Kürt laz alevi çerkez suryani yoktu... Her zorluğa rağmen elindekini paylaşmasını komşusunu seven yeri geldimi düşmanına merhamet eden bir ulus vardı... Ne oldu bu hale geldik torunları olarak utanıyorum kendi adıma. Böldüler bizi, öğrenmemizi, okumayı araştırmayı, ilmi, yaradılanı yaradandan ötürü sevmeyi aldılar bizden.

Onlar zorluk çekmedilermi, savaş deprem açlık çekmedilermi, ne zaman nankörleştik.

Tv ile internet ile birilerinin söyledileri bize verileni yaşamaya devam....

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bu aralar evde olduğum için tam gün tv kanallarını kurcuklayabiliyorum.İzleyene hemen her kanalda aynı içeriği gösterip, artık bu tür şeyler normal fikrini benimsetmeye gidiyor durum.Hemen hepsinde içerik; ne pahasına olursa olsun zengin bir eş bulabilme çabası+ mutsuz evlilik+eşinin abisinle(yada hanımının kardeşinle) yasak ilişki+doğan çocuğun hiçbir zaman eşinden olmaması=normal aile yaşantısı bu işte.Ortalık;eğitimine yönelmediği halde 2 şarkı söylediği için çoğumuzun ömrü boyunca çalışarak alamayacağı evlerde yaşadığının gözler önüne serilmesi ile dolu.

Düzenleme: 15 Şubat 2015
  20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Gerçekler acıdır, acıtır !

Sayfayı Paylaş