1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çek fiişi bitir işi...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde suret tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Çek fiişi bitir işi...

Belki de akvaryumu değiştirmeliyim. Yeniden başlamalıyım.. Yine de Tang'lerin tamamını satmalıyım. Başlıycam tang'ına da tank'ına da...
    Ne tang savaşı bitti, ne tank derdi bitti. Üstüne bir de elektrik keserler, elektrik kesik diye mecanlar boyun bükerler, akıntı yok diye hasta olurlar, ışık yetmiyor diye az gelişirler, kaya çok mercan az. sump kokar, yosun bağlar, sünger artar, odayı havalandırırsın ev buz gibi olur. Tang'lar fıldır fıldır gezer goby!ler aç kalır, goby'ler de yesin diye çok yem veririm akvaryum yemden geçilmez..

hyieeeeyyyyt satıcam ben bu akvaryumu satıcam satıcam.
    galiba..

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Yine ne oluyor Burak abi hayırolsun yahu? :an: :der:

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Burak abi kararlıysan eğer, yeni kurulumu yaparken eski akvaryumda elinde olsa. Kendi belirlediğin ölçülerde güzel bir akvaryum yaptırsan, mesela sizin yükseklik çok fazlaydı yüksekliği 40-50cm civarı yaptırıp evinizin durumuna göre bir akvaryum, fan da bağlayıp buharlaşmayı da tahliye edersiniz vs.. yani iyi tasarlanmış bir akvaryum yapılabilir. Daha sonra elinizdeki kayalar,mercanlar ve goby-blenny türlerini oraya aktarsanız nasıl olur? Tang'ler ilk etapta zarar verir onları elden çıkarın tabi ama her şeyi satarsanız büyük zarar edersiniz. Satarken yok pahasına giden canlılar alırken en az 2 katına mal oluyor. Bir de o canlıları,kayaları alıp getirmenin işkencesi de ayrı tabi

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Anlaşıldı sen bu akvaryumdan soğumuşsun ozaman hiç durma elindekini çıkart yeni bir sistem kur kendine fakat bu sefer acele etmeden Langzam Langzam yani benim gibi burak bak yaklaşık 5 aydır akvaryumu yeni kurabildim ondada canlı bile almadım haftaya snail lerden başlayacağım.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Burak abi Senin bu canını sıkanları Benim Dar Ağacında sallandırasım geliyor :motz:Abi Sat Kurtul Sana Fıstık gibi bir Bitkili Yapalım bence sana en iyi en rahatlatıcı o gelecektir.

6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Kan değişikliğinde fayda var, en iyisini yaparsın. Sen o akvaryuma arcil tang bile baksan mutlu olamazsın, soğumuşsun birkere, bu aralarda cok fazla maddi kayıp vermeden, birazcık da kafayı dinleyerek ve yavaş adımlar ile eskilerden ders alıp güzel akvaryum kurman cok daha kararlı olur.
    Hobi zevk almak için vardır, ızdırap çekmek için değil, adı üzerinde HOBİ, FOBİ olmaya başladıysa hemen kurtulmak lazım yoksa aile içinde huzursuzluk yapar....

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Abi bak ben soğudum yaptım bir nano onla kafa yiyorum. Ama sen nano yapma sakın çok hassas hemen nitrat tavan yapıyor.

8. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Burak hepimiz bir şeyle uğraşıyoruz. Kimi balık kimi nitrat kimi yosunlar. Hemen öyle pes etmek olurmu. Uğraş işte adı üstünde deneyip en iyisini bulmaya çalışıyoruz.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Cekemedin fisi gitti Burak, tam olarak derdini de anlayamadik ama hayirlisi olsun senin icin.

Mobil ileti...

10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

o zaman tamam, ben tür değişiklğine gidiyorum. Tang'lerin hepsi satılıktır :)

11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

:karete: :karete: :uyari::sopa:

Hey allahım yaa bu yazı yinemi karşıma çıktı.Yarın sabahta akvaryumun üstüne kat çıkıyorummu diyeceksin.
    Ya ben ne yapayım.El kadar akvaryumcukla mutluluk naraları atıyorum.Maaşımı cebime koymuşum,kaşıntı diz boyu ama ağalar beyler olmaz sen hamsın diyor.Gül gibi akvaryumun dizi dizi balıkların var tek eksik birinin atacağı uçan burgulu tekme galiba.

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:) Yağmur Ablaya Katılıyorum

13. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Cüneyt arkın bile gelse Akvaryumumu tekmeletmem :)

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Ya abiciğim valla başım döndü senle.Benki hiperaktifliğe bir adım kala durabilmiş biriyimdir.Sen benden beteri bırak bir felaketsin.Benim yürüdüğüm alanda geri koşup bide zikzaklar çiziyorsun.
    İlk yazını buldum 21.11.2011 de başlamışsın.Bu gün ayın kaçı?
    ay yazmayayım ben yine :sopa: :sopa: :sopa: diyeyim.

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

ilk etapta şu iki zibidi tür tang satılık diyelim o halde..
    1 adet Red Sea ve Sailfin . Piyasa fiyatları belli. üç aşağı beş yukarı olur. Hiç bir zaman fiyat vermedim, şimdi de vermiyorum. Ticaret yapmıyorum ki, alıcı belirlesin fiyatı.
    Not: 10 lira değil

16. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Burakcım,

Velevki akvaryumu değiştirmeye gidersen bence iki akvaryumunun arasına bir zaman bırak. Hani ben olsaydım öyle yapardım. 2-3 ay ne akvaryum nede balık ile işin olmasın. Bu süre zarfında ne yapmak istediğini kendine tekrar sor. İşe minimalist yaklaşımla giriş.

Örneğin ben bugün tuzlu suya girişsem sump'a ilave olarak geniş bir sumpda uygun ve kalın bir zemin tabakası ile RED MANGROVE fidanlarını doldururdum. Bitkinin kısıtlı akvaryumlarımızda olmazsa olmaz yaşam kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Sumpda hem PS hemde Yosun sistemi için yer açardım. Benzer türler ve kolay gelişebilen arsız türler ile 2 - 3 yılımı geçirdikten sonra daha zor türlere geçerdim.

17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Sayfayı Paylaş