1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çek fiişi bitir işi...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde suret tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Çek fiişi bitir işi...

Yahu;

Esnafa kızıp fiş mi çekilir...yoksa o esnafın mı fişi çekilir?

Zamanında yani ilk forumlarla tanıştığımda daha ilk fikirlerimi yazdığımda fişimi çekmek istediler bunu eski tanıyanların hepsi bilir ama ben fişinin çekilmesini değil çok güzel fiş çekmesini seviyordum. Fişlerin ucu milimetrik pirize değecek konuma geldi ve günü geldiğinde fiş çıkacaktır...

Kısaca kaçmayacaksın, savaşacaksın...

Esnafların neredeyse hepsi beni tanır ve ben cebimde param kafam neye yatarsa onu alır, kafam hangisine yatarsa ona yönlendiririm. Ençok sevdiğim esnafın da hatasını anlının ortasına her yerde derim.

Sen esnaf arama artık, ihtiyacını burada belirt ve doğru yere yönlendirelim, hepimiz para veriyoruz ama hakkını verene gidelim.

En başından evet...:)

Hatalı akvaryum yapısı;

Hatalı protein skimmer;

Dolabında olmaması gereken bir sürü ıvır zıvır kızgınlık ilanında göründü ve bu forumda asla onlar yazışılmadı senin adına.

Acelecilik hatası;

Laf dinlememek hatası;

Saçma sapan canlıları zamansız ekleme hatası.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Burak abi seni kızdıran o esnafın fişini çekelim niye sen akvaryumun fişlerini çekiyorsun :smiley33::sopa::yazik:

3. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Sıkma canını Burak, sadece bu iş satıcıyla bitmiyor ki.
    İnsan olamamaktan kaynaklanıyor. Yoksa insanlara kızmaktan dolayı kendimizi yıpratsak evin yolunu bulamayız.
    İşimizde, çalıştığımız iş yerinde, çalıştığımız insanlar arasında, pazarda, yolda, markete gün içersinde nelere maruz kalmıyoz ki....
    Bunun ana teması insan olabilmek....
    Tekrar geçmiş olsun ne yaşadıysan....

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Kendinizi değiştirmek mutlu edecek mi sizi? Bu günkü Burak olabilmek için verilen bunca çaba ne olacak?

Sadece etraftakilere yada esnafa kızgınlıktansa bu karara sebep olanlar birinci derece yakınlarınız,en sevdikleriniz mi? Yaşanan kırgınlık umurlarında bile olmayacaktır.Ne siz onları sevmek zorundasınız ne onlar sizi.

Satıcılar bırakın istediği tavrı sergilesin....size ne? Aslolan sizin patron onların satıcı olması.Paranızı cebinize koyup gidip alıyorsunuz.Bu gün gidip alırsınız,yarın gidip 3 saat dükkanda zigzak çizersiniz, öbür gün alacak gibi yaparsınız.Yok olmadı çok kızdınız bir günlüğüne 2 tane ponpon giysili kız tutup dükkanın önünde bu adamlar yaramaz almayın kardeşim bunlardan bişey diye slogan attırırsız.

Siz gidipte çocuğum hasta, evdede ekmek yok nolur siz verin demiyorsunuzki.Bu sizin keyfiniz lüxünüz.Ve patron sizsiniz.Memnun edilmesi iyi geçinilmesi gereken sizsiniz onlar değil.

Fiş çekmekmiş... okumamış sayıyorum böyle bir konuyu.

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Forumda şu sıralar yazışmasamda hepinizi takip ediyorum dostlar. Öncelikle Burak abi'ye bir kaç hatırlatma yapmak istiyorum.
    Sizin akvaryuma eklediğiniz ilk canlılar olan; deniz yıldızı, bir astra bir turbo snail, algae eater blenny, hi fin red banded goby, bicolor blenny ve mercanlar. Hatırlanacağı üzere bunlar benim canlılardı ve sapasağlam geziniyorlar akvaryumda. Kaybedilen canlılar; palyaçolar ( ben de yeni almıştım açıkçası akıbetleri çokta belli değildi) ve spotted kardinaller ( su değerlerinden değil de saldırı ile öldüklerini düşünüyorum.) Yani demem o ki Burak abi sen elinden geleni yaptın. O kadar su değişimi harcanan tuz,su ve paha biçilemez emek yanına kar kalacak. Mesela o deniz yıldızı su değerlerine karşı çok hassastır; ama neredeyse 6 aydır sapasağlam, bu da demek oluyor ki elinizden geleni yapmışsınız.
    Esnaf ilişkilerine gelince; benim güvenebileceğim yalnızca 2 esnaf vardı ama en az 10 yere girip çıkardım. Diğer yerlerde balığı, mercanı kendim beğenmeden almam. Kendim beğensem de daha sonra güzel sonuçlar çıkmaya biliyordu. Mesela bir pigme angel vardı 1 ay civarı canavar gibiydi, üzerinde bırakın beneği çizik yoktu. Bir gece tak dedi gitti. Çok üzüldüm az kalsın ben de fişi çekiyordum. Sonra biraz sakinleşince anladım ki bu sadece benim başıma gelen bir şey değil. Yalnız esnaf demek ticaret adamı demek, sonuçta yatırım yapmış ve canlıları getirmiş, bir an önce satmanın peşinde. Canlıların nasıl yakalandıkları ne şartlarda geldikleri hakkında en kral esnafın bile hiç bir bilgisi yok, olamazda zaten.
    Ben şahsen hobiyi ne zaman bırakırım. Bir gün Temel abiye, Teoman abiye, Özkan abiye kızarsam o zaman bırakırım. Bu isimleri yüz yüze tanıdığım için söylüyorum şüphesiz başka değerli insanlarda vardır mesela İlyas bey; sadece telefonda konuşmamıza rağmen ciddi anlamda etkilenmiş ve sevinmiştim. Bu insanlardan bir zarar görmeyeceğim için de sanırım sonsuza kadar hobinin içindeyim:)
    O fişi çekersen çok üzülürsün Burak abi, inan su sesini bile özlersin.
    Yazdıklarımı da konunun sahibi siz olduğunuz için rahatça yazdım; amacımın bilmişlik taslamak olmadığını bildiğiniz için yazdım. Damdan daha önce düşmüş birisi olarak yüreğinize bir nebze olsun su serpmek için.

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Sevgili dostlar, yönlendiren değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Hobiyi sürdürmeye karar verdim. Bakalım...
    Tekrar teşekkürler kötü gün dostları. (iyi bişey söyledim)

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Güzel haber tem02.gif Yeni nick te hoş olmuş. Hayırlı olsun.

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Tekrar aramıza hoşgeldin....

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Daha dun aksam esımle ızledık surrogates (suretler)'ı. Yenı nık yenı baslangıc.

Sevımdım :)

Sent from my Blacberry

10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Güzel filmdi hakikaten, blurayini bulsam alacağım filmler arasında listede :)

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Burak kararına çok sevindim kardeşim....Sıkıntılar paylaştıkça azalır....Bir mesajın yeter ki bunu da görüyorsun.....Durmak yok yola devam....:ay:

12. mandarin

mandarin

İsim:
    egemen kaya

Burak :) aman diyeyim boşver gitsin kardeşim :) Sen zevkini çıkart ne güzel tankın var eminim bir kaç ay sonra çok daha şahane olacak :)

13. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa

Burak abi hobiyi devam ettirme kararından ötürü seni tebrik ederim.. Tankının tam düzene girmeye başladığı bir noktada bırakman yazık olurdu.. Seni bu hobide görmek yazdıklarını okumak, edindiğin tecrübelirini takip etmek; senin için olumsuz olanlar olsa da benim gibi daha okuyup öğrenmeye çalışanlar ya da pek fazla bilgisi olmayanlar için çok değerli.. Sonuçta biz bu hobiyi kendimiz için yapıyoruz ve kendimizi saçma sapan tavırlar takınan esnaf parçaları için üzmeye gerek olmadığını düşünüyorum.. Seni burada görmek ve takip etmek çok güzel bundan sonra hobiden alacağın zevkin artacağı düşüncesindeyim.. Elinden tuzun eksik olmaması dileğiyle...

14. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

bunlar ne güzel dilekler böyle :) en güzel akvaryum sizlerin olsun :)

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Abi kararını kutlarım en iyisini yaptın yeni den aramıza hoşgeldin senin konulara bakış açın ve eğlenceli kişiliğini seviyoruz ve her zaman yanındayız.
    Kimseye kulak asma bence ben Bursa da nelerle karşılaşıyorum bir bilsen toplasan 5 tane akvaryumcu çıkmaz tuzlu suyla ilgilenen aralarında sadece 1-2 tanesi adam gibi adam.

16. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Burak en son kaça olur bu senin akvaryum? Hahasaat:gif
    Şaka Şaka...

Sürdürmesi zor bir okadar da zevkli bir hobi. Sadece su değerleri ile de değil bir çok alanda mücadele vermek gerekiyor (komşularınızla bile). Su değişimlerini ve akvaryum bakımlarını çocukları uyuttuktan sonra yapmak gibi bir sürü mücadelesi var. Bir de bu kadar emeğin üzerine akvaryumda oluşan herhangibir düzensizlik hobiyi terketmekle sonuçlanabiliyor yada tek çarenin hobiyi bırakmak olduğu sanılabiliyor.

Yalnız ben kendi adıma konuşayım yaptığım tüm hatalardan memnunum ve biliyorum ki her hobici arkadaşın hayalinde sahip olduğundan daha farklı bir akvaryum var. Bunun kadar da doğal bir şey olamaz. Bence bu hobinin doğasında olan bir durum ve gelişmeyi tetikleyen bir süreç. Yeter ki bulduğumuz çözümler rus ruletine dönüşmesin...

Sonuç olarak Burak felsefe yapma devam et....

17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

ilan günceldir. Fotoğrafları yeniden yükleyeceğim. Diğer sitelere de ilanı giriyorum, görürseniz madik atıyor, sitemize ihanet ediyor diye düşünmeyin. ne kadar çabuk kurtulurum şu akvaryumdan o kadar rahat ederim.

18. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Nooldu kardeşim yine ???

19. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Burak ne olduda yine vaz geçtin akvaryumdan. Nedir seni bukadar üzen sinirlendiren?

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ya burak abi gene ne oldu esnaf değil bu sefer belli ya ben pes etmiyorsam senin hiç pes etmemen lazım.

Sayfayı Paylaş