1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çek fiişi bitir işi...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde suret tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Fişi çekiyorum... Tüm ekipmanların garantisi vardır.

BALIKLAR :
    1 Adet Yellow Fin Naso Tang - L boy'dan biraz büyük, Ay Kuyruk. Yaklaşık 20 cm'dir. Nori'den ve salatadan başka yem yemiyor.
    1 Adet Sailfin Tang - L boy
    1 Adet Red Sea Desjardin Tang - L boy
    1 Adet Yellow Tang - M boy
    1 Adet Powder Blue Tang - L boy

1 Adet Alg Eater Goby - L boy
    1 Adet Hi Fin Red Banded Goby - SM boy
    1 Adet Fire Goby - L boy
    1 Adet Bicolor Blenny
    2 Adet Cleaner Shirmp, karides - L boy

Naso hariç tüm balıklar kuru yem almaktadır. Her türlü yemi yiyorlar. Hemen hemen hepsi yaklaşık 5 aydır bendedir.

MERCANLAR :

(Bütün hepsi fotoğraflarda görünenlerdir)

9 Kafa Mavi-Kırmızı Mushroom. Bir tanesi Ricordea türü.. en büyüğü tam açtığında 7-8 cm.
    13-15 kafa Zoa. küçükler. toplam kapladığı alan 4-5 cm.
    1 adet - İkiye bölümek üzere olan irice bir tüp kurdu.
    1 adet - Türünü bilmiyorum kahve-yeşil plate, tam açtığında 14-15 cm.
    2,5 :) Kafa octopus coral, 3. kafa çıkmak üzere. tam açtığında 17-18 cm.
    1 adet leather coral, tam açtığında 5-6 cm
    17-18 kök xenia
    20 cm'lik kaya üzerinde 50-60 kafa polip mercan, çok ince ve küçükler, kayanın büyük bir kısmını kaplıyor.
    1 Adet turuncu, fosforlu tüp anemon, kollarını tam açtığında 25 cm'e kadar uzuyor belki daha da fazla..
    1 Adet domates anemon.

1 adet coraline alg kaplı turbo snail, 2 adet aynı boyda iri snail, 2-3 tane hermit, conch...
    1 adet siyah deniz kestanesi. kısa kollu, iğnelerin gövdeye birleştiği yerleri beyaz yuvarlak içinde gibi olanlardan. Saklandığı için net bir fotoğrafını çekemedim, 8-9 cm kadar.
    1 adet turuncu deniz yıldızı, 8-9 cm
    1 adet ahtapot deniz yıldızı, 25 cm kadar

Sanıyorum 22-23 kilo kadar canlı kaya var, yarısı colarine alg kaplı, mor renkte. Kum olarak 20 kilo ince mercan kumu kullandım. Canlı kayaların üzerinde, içinde, kenarında sıçrayan çeşitli polip'ler, xenia'lar, yıldızlar var.. Akvaryumda gezinen pek çok sayıda ve türde pod, gammarus, artemia, tüp kurtları, tombul yıldızlar var...

AKVARYUM :

120x50x60 Bombeli cam, ön ve yan camlar yekparedir. Üstten sump'lu, 5 bölmeli. Kendi sump motoru var. Bu sump sağlam durumdadır. İsteğe bağlı iptal edilebiliyor. Akvaryumun sol altı doalbında bir sump daha kurdum. Alttaki sump
    50x45x35 ölçülerinde iki gözlüdür. 50 yükseklik, 45 genişlik, 35 derinlik. Akvaryumun taban kısmı üretici firma tarafından güvenliği arttırmak amaçlı olarak kare kare kümelenmiş plastik bir koruyucu ile sağlanlaştırılmıştır. Akvaryumun içinde değildir, dışında ve altında, tabanındadır bu koruyucu kaplama. Üstte, ön ve arka kısımlarda olmak üzere iki tane açılır kapanır kapağı vardır. Bu ikisinin ortasında armatür var. 3 adet 39 watt t5 takılı. Lambaları ortalama bir hafta kadar önce değiştirerek orjinal Red Sea taktım 2 adet mavi 1 adet beyaz şeklinde. Üst kapağın sağ tarafında fiş takmak için üç tane priz, aydınlatma ve aydınlatmanın sigortası var. Komple beyaz renktedir. Dolabı beyaz-ggri arası bir renktedir. Dolabın durumu pek iyi değil, modifiye ettim, arkasından sumpo için bir delik açtım, su aktığı için kabaran bazı yerleri oldu, kapakların durumu çalışır vaziyette ama tabii ki sıfır kadar temiz ve sağlam değildir. Oldukça sağlam bir overflow box takılıdır.

Sump içinde 1 adet Eheim 1101 kafa motoru ve 1 adet Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue Protein Skimmer var.
    Dalga motoru Sobo WP-200MA'dır. Üst sump motorunu overflow'da kullandığım için yerinden çıkarmadım, sunsun markadır, her ikisinin de üzeri kısmen coraline alg kaplıdır.

DİĞER
    Osmos cihazı, ***** firmasından alınmıştır. Filtrelerinden bir tanesinin içindeki kahverengi şeyin değişme vakti geldi, 40 lira demişlerdi.
    4-5 farklı tür yem, sera vipan, krill içeren marine flakes, nori yosunları, tetra marine canlı alg yemleri, new life spectrum thera a+, jbl spirulina, cama yapışan bir tür hap şeklinde yem, adını bilmediğim başka yemler daha... Yarısından çoğu dolu hepsinin.

********** Kh Blend, %80 dolu
    ********** ionic balancer, trace elements, %80 dolu
    Sera feed a plus otomatik yem makinası, 1 kere kullandım, 2-3 haftalık makina
    jbl marka kh, ph, gh, nitrit testleri, yarısına kadar dolular bazıları biraz daha fazla..
    tuz ölçer
    tatlı-tuzlu su için hiç açılmamış akvaryum su düzenleyicileri, sera aqutan, florena, nitrivec.
    Seachem prime - az kaldı
    10 kilo kadar tropic marine tuz.
    Kaya maşası, küçük büyük kepçeler, seramik kaya parçaları, pilli hava motoru, hortumları taşı vs gerkli gereksiz ıvır zıvırlar.. iki tane farklı marka ve model dip çekimi aparatları.. Süngerler, elyaflar..

FİYATLAR

Canlıların, ekipmanın hepsinin fiyatını zaten biliyorsunuz, ikinci el ve hobici mantığıyla piyasa fiyatından daha ucuza vereceğim ama siz de ölü fiyatı vermeyin çok rica ediyorum. Komple sistemi sattığım için takas yapmayacağım.
    Bana maliyeti 5000 lirayı buldu, daha uygun fiyata komple veya isteyenlere parça parça da satabilirim.
    Aklıma gelenlerin maliyetlerini yazayım :
    Akvaryum boş olarak maliyeti 750 liradır, garantisi devam ediyor, teleskop'dan aldım,
    Kafa motoru 230 liradır, Eheim 1101
    Aqua Medic Turblo Flotor 1000 Blue - Bana 450 liraya kaktırdılar, pardon sattılar!
    Tang türlerinin her biri 150 liradır, Naso Tang daha büyük olması nedeniyle fiyatı 200 liradır. Arkadaşın biri 250 liraya satıyor şu anda bu boyda bir balığı..
    Goby'ler 60 ile 90 lira arasındadır.
    Mercanlar, polip kayası 100 liraya, tüm kurdu 60 liraya, tüp anemon 95 liraya, domates 30 liraya, kayaların kilosu 7-8-9 liraya mal oldu.
    Reverse osmos cihazı 250 liraya alındı.
    Overflow box'ı 100 liraya aldım. Bunda indirim yapamayacağım malesef. Aldığım fiyata satacağım.

Dediğim gibi kesin fiyat yazmıyorum çünkü siz zaten fiyatları biliyorsunuz. Ben de ne cimriyim ne açıkgöz biriyim. Orta karar hobici işi dostane fiyatlara satılıktır.

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Çek fiişi bitir işi...

Öncelikle buraya ilan girdim. Buradaki dostlara gitmezse daha sonra diğer (4) forumlara gireceğim ilanı

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Hayır olsun kardeşim.....Noldu birdenbire...sabah yazını okudum,şimdi de ilan çıkmışsın?

4. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Böyle güzel oturmuş bir sistemin satılmasına gerçekten üzüldüm açıkcası..:(
    Kötü bir durummu var acaba affınıza sıgnarak soruyorum?

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Burak abi hayrola ya ne oldu böyle ?:bilmem:

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Haydaaaa. Neler oluyor Burak ?

7. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Geliyorlar öyle arada bir.. Gene geldiler bana gelenler, ne var ne yoksa satıcam hepsini bırakıcam bu hobiyi de... Olan biten bu işte...
    Kimbilir belki emekli olunca veya başka bir zaman başka bir yerde hiç bilmiyorum ama şimdilik düşünmek de istemiyorum zaten düşünemiyorum da sağlıklı bir şekilde. Sıkıldım bütün riyakarlardan, yalancılardan, kazıkçılardan, dükkana giren müşteriyi göz yuman, sessiz kalan müşterileri aptal zannedenlerden... her b...ku çok ve en iyi bilenlerden de....

Tarifi zor nedenlerden dolayı sahibinden komple satılık sistem.

8. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Üzüldüm. Sağlık olsun. Tuzlu su kanına bulaştı bi kere er geç yeni bir tankla daha emin adımlarla yeniden başlarsın.

9. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Hayırlısı olsun Dosatum hakkında..
    Bende çok üzüldüm bu sistemin bozulmasına...

10. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Hayırlı olsun gerçekten...
    Benim de bir türlü tuzluyu gözüm kesmemesinin nedenlerden biri de böyle bir şeyi yaşamak istememektir.
    Ama akvaryum hobisinin doğasında bu var. Gelişmenin doğasında... Küllerinin üzerine doğmadan gelişemiyorsun.
    Ben olsam canlıları ve akvaryumu satıp diğer tuzlu su ekipmanlarının bakımını yapıp saklardım bir kenarda dursun.

İnsan tüm ataletine rağmen dinamik bir varlık.
    Benim tanıdığım Burak 240 litre ile geri döner. Burak ekipmanları dediğim gibi yap...

Not: Yerim olsa sistemi alırdım (özetle tuzlu suya bulaşmaya ..... yemiyor).

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Burak İstanbulda hangi semttesin?

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun kararın Burak. Vardır bir bildiğin diyelim, ne diyelim. Üzüldüm işin aslı. Fakat esnaf bazındaki söylemlerinde haklı olsan da esnafa bilinçli giden adam olmak gerekir ki ne onlara ve ne de kendine kızmak zorunda kalasın. Hızlı girdin ve hızlı ayrılıyorsun, sanırım bu da senin doğanda var.

13. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Bundan sonra birşeyler söylemek fayda eder mi bilmiyorum ama, resimlerinde canlılarına bakınca diyorum ki akvaryum şimdi şimdi yoluna girmiş, ayağa kalkmış asıl keyifi bundan sonra alacaktın. tabii ki sen bilirsin ama bundan sonra çok müdahale etmeden bu akvaryum kendi halinde tıkır tıkır giderdi ama tabi sen aksiyon adamısın :) :) gelemezsin böyle monotonluğa :)

14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hayirlisi olsun, donem donem mola vermek, zamani yavaslatmak iyidir. Yapabilecegimiz birsey olursa, yardima haziriz.

Tapatalk Mobil

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Beylikdüzü - Torium AVM yanındayım.

16. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Burak yaşadın biliyorsun, almaya kalk dünyanın parası satmaya kalk herkes ölü fiyat verir. Hiçbir şey yapamıyorsan bütün ekipmanları sök, akvaryuma 30 cm kum koy, mangrov fidanı büyüt .:yazik:

17. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Burak bey bende uzuldum. Kararınızdan vazgecmenız konusunda bır kardesınız olarak ıkı satır yazı yazmak ısterım. Bunca emek ve masrafa ragmen bu sıstemı satmak, hem bunca zaman harcadıgınız emege, zamana, hemde paranıza yazık. Hakıkaten uzuldum. Durumu bılmıyorum kafaya neyı taktınız neye bozuldunuz bılmıyorum ama, tekrar dusunun, emınım saglıklı ve dogru bır karar vereceksınız.

Sent from my Blacberry

18. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet abi haklısın, öyle.. Sanırım satmamak daha akıllıca. Sanırım bu son derece radikal kararı akvaryumu satmakla değil, kendimi değiştirmekle vermeliyim... Biraz da ben sevilmeyen adam olayım artık. Bi deneyelim, olmazsa zaten hepten kaybetmişiz akvaryum kalsa ne olur, balık ölse ne olur... Akvaryum hobisiyle felsefe yapabilen tek kişi olarak da tarihe geçtik bu mesajla.

İlan geçici süreyle askıdadır.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Burak ne olduğunu yazacak mısın tahmin mi edeceğiz? Hayırdır darbe nereden geldi, var mı biz de bir sorun? Kendini düzeltmen gerektiğin ve aslında hepimizin biraz düzelmesi gerektiği bir gerçek.

Belki radikal olacak ama en başından yapılan hatalar kar topu gibidir ve çığ olabilir, o yüzden 1-0 malup başlamışsın ne yazık ki...

20. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet abi sen de haklısın, başta yapılan hatalar deprem gibi artçılarıyla geliyor, gelmeye devam ediyor. Forumla, portalla ilgili bir sıkıntı yok kesinlikle. Ve yazıştığımız üyelerle de.

Sorun bazı satıcılarla ve insanın hevesini kursağında bırakan hal ve tavırları, bir sonraki adımda ne diyeceği daha ilk adımda belli olan, arkamdan beni şikayet eden, bir şekilde başkasına küçük düşüren ve mahçup eden... çıkar kavgası.. salak yerine koyulmak.. öyle uzun ki anlatması. Ama düzelteceğim şimdi de buna taktık kafayı. Arada bir kendimize ayar vermek gerekiyor ama daha fazlasını da başkasına vbermek gerekiyor. Neden kendimiz için iyi olanı başkası için de isteriz ki? hem de o başkası bize sürekli madik atmaya çalışırken..

- Dokuzuncu köyü de göze almak.
    - Köpek beslerken köpeğe kimin insan olduğunu hatırlatmak, ama köpeğin de dişlerinin olduğunu unutmamak.

Sonuç : Sorun tamamen benden kaynaklanıyor. Hayır kaynaklanmıyor, bende bitiyor.

Sayfayı Paylaş