1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çömlek ve İç Parazit

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde zoradam09 tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Arkadaşlar bundan 2 hafta kadar önce akvaryumuma çömlek eklemiştim. Bu çömleği de akvaryumcudan aldım. Eve getirdiğimde bir iki gün sıcak suda beklettim ve daha sonra akvaryumuma koydum. Bu günden bu yana balıklarımda değişiklikler oldu durgunlaşmalar başladı. Hatta bir tane balığımı kaybettim. Ayrıca çömleği koyduktan sonra balıklarımın dışkıları sürekli şeffaf olmaya başladı. Bu çömleğin balıklarımın akışına etkisi olabilir mi acaba? Gözlemlerime göre ben o yüzden olduğunu düşünüyorum yine de bir sizlere sormak istedim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bazı yapılmış malzemelere dikkat etmek lazım.
    Yapılmadan önce hamuruna neler girmiş bilemeyiz...

nhtkmn ve zoradam09 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç parazit asalakları çömlekle akvaryuma gelmiş olamaz ama çömlek Alparslan'ın dediği gibi kötü malzemeden yapılmış ve su değerlerine etki etmişse bakıkların bağışıklık sistemi çöktükçe her türlü hastalığa neden olabilir. Yani çömleği çıkarıp %40 su değişimi yaparak gözlemlemek gerek. Balıkların yemine flagy antibiyotik eritip yeme emdirerek balıklara verebilirsin, suya ekleme yapılmayacak sadece yeme emdirilecek.

zoradam09 bunu beğendi.
  4. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Arkadaşlar çömlek aşağıdaki resimdeki gibidir. Yani hakiki çömleklerdendir. Sizce yine de bundan etkilenme ihtimalleri var mıdır?

Ekli Dosyalar:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Normalde zayıf ihtimal onun yapması. Yeni balık alınmış eklenmişse ondan da bulaşabilir. Su değişimi ve yeme flagy emdirerek gözlemlemek gerek.

zoradam09 bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tabi çömlek tendir demek bayağı zor. Benimki de çömlekle aynı malzemeden fakat içinde demir olduğu kesin ama mıknatısın tutmadığı bakır, sarı, alüminyum vb metalleri anlamak güç...

7. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Yeni her hangi bir balık eklemedim.

Sayfayı Paylaş